Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

На зміну класичній цеховій організації виробництва приходять стартапи

24 листопада, 2017, 13:24

Ринок праці змінюється, приходять нові технології, з’являються нові види бізнесу. Але як це відобразиться на ринку праці та працівниках? Відповідь на це питання шукають учасники Міжнародної конференції «Соціальний діалог та майбутнє сфери праці», яка проходить цими днями в  столиці Греції. В ній беруть участь представники майже 40 країн світу. Українську делегацію очолив Міністр соціальної політики Андрій Рева, профспілки представляє Голова ФПУ Григорій Осовий.

Першу сесію «Майбутнє сфери праці?» відкрила Міністр праці, соціального забезпечення та соціальної солідарності Греції Ефі Акціоглу. Досвід цієї країни є дуже важливим, адже складна економічна ситуація та заходи жорсткої економії сильно впливають на ринок праці. Навіть сотні мільйонів євро, які виділив Греції Євросоюз, не змогли істотно змінити ситуацію – ринок праці все ще залишається нестійкім.

Ситуація в Україні також є складною. Тому соціальні партнери серйозно переосмислюють традиційні підходи до вироблення новітньої політики зайнятості, яка поки що орієнтована на індустріальний тип держави. Однак зміни відбуваються. Розвивається ІТ-сектор. Також, на сьогодні, Україна посідає третє місце за кількістю зареєстрованих стартапів.

«З одного боку це добре. Ми у фарватері сучасних моделей інноваційного розвитку. Започаткований рух «Індустрія 4.0», який направлений на об’єднання учасників ринку ІТ і промислових підприємств. А з іншого боку цей вид діяльності внаслідок його нестабільності має соціальну вразливість: нестабільна зайнятість, непрозорі зарплати та брак захисту трудових прав», – зазначив у своєму виступі Григорій Осовий.

Своє бачення змін, які несуть ІТ-технології і науково-технічний прогрес, представили не лише профспілки та роботодавці, але й чисельні експерти. Вони засвідчили, що роботи все більше заміщуватимуть живу робочу силу і на зміну класичній цеховій організації виробництва приходять стартапи, економіка платформ, індивідуалізація праці.