Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Уряд знайшов нове джерело фінансування Пенсійного фонду — заробітчани

08 серпня, 2017, 16:41

Українці, котрі працюють за кордоном, мають сплачувати внески до Пенсійного фонду України. Такої думки притримується Уряд. Зараз ці відрахування добровільні.

«Ми уклали урядові угоди з Португалією, Іспанією та РП. Українці, котрі працюють там офіційно, відраховують внески до Пенсійного фонду. Але угоди не можуть вирішити питання повністю, оскільки багато людей працюють неофіційно. Крім цього, трудові міґранти є й в інших країнах. Ігнорувати страхування не варто, бо свого часу заробітчани претендуватимуть на українську пенсію», — зазначив заступник Міністра соціальної політики України Микола Шамбір.

За різними оцінками, зараз за кордоном працюють від 2 до 8 мільйонів українців. Згідно даних Національного банку, в 2016 році, українські трудові мігранти перерахували на батьківщину 5,4 млрд доларів, що становить 7% ВВП. Звертає на себе увагу і той факт, що ця сумма, в кілька разів більше ніж всі іноземні інвестиції в українську економіку в 2016 році. Крім того, це в 5 разів перевищує останній транш МВФ, якого довелось очікувати більше року, та через який Україна взяла на себе чисельні зобов’язання перед фондом.

У рамках пенсійної реформи, український уряд прагне залучити до пенсійного страхування все працездатне населення. Заробітчанам пропонують добровільно оформлювати угоди на такі внески. У законодавстві передбачені кілька можливостей для сплати: укласти добровільну угоду з Пенсійним фондом на території України; почати сплачувати внески з-за кордону й упродовж року оформити відповідну угоду; підприємство може самостійно платити внески за свого працівника-українця. Мотивацією для відрахувань буде збільшення трудового стажу, необхідного для призначення пенсії. Згідно з законопроектом про пенсійну реформу, особам, котрі матимуть менше 15-ти років стажу, пенсію не платитимуть. Призначать лише державну соціальну допомогу. З 2028 року для отримання пенсії за віком (у 60 років) треба буде мати 35 років страхового стажу.

Отож, Уряд знайшов гарне джерело фінансування для Пенсійного фонду. Але, нажаль, цікавлять урядовців лише гроші заробітчан. А коли заходить мова про захист прав українських трудових мігрантів за кордоном — їх залишають сам на сам з проблемами.

У Федерації профспілок України вже звернули увагу на проблеми трудової міграції. Задача профспілок, на період економічної кризи та браку робочих місць, зробити процес тимчасового працевлаштування українського спеціаліста закордоном, доступним та безпечним, задля збереження кваліфікованих кадрів для України. Профспілкова стратегія базується на принципах 3Z:

 • – Збереження кваліфікації;
 • – Збереження профспілкового членства;
 • – Захист прав і свобод працівника.

Ще одне важливе завдання – допомога при поверненні на батьківщину. Профспілчанин повинен мати можливість влаштуватись на виробництво, де працював раніше, коли підприємство відновить свою роботу. Адже, економічна криза, яка змушує людей шукти роботу за кордоном, не буде тривати вічно.