Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Не хочеш щоби штрафували – не порушуй

27 січня, 2017, 14:08

Тіньова економіка. Цю фразу українці чують майже постійно, бо за словами представників влади, саме це явище заважає людям гарно жити. Так, за офіційними даними за перше півріччя минулого року, рівень тіньової економіки склав 38% від ВВП. За неофіційними – набагато більше.

Чималий шматок тіньової економіки – нелегальна праця. Люди, які працюють без оформлення, та без сплати податків. Так, вони  отримують більше, ніж при відрахуванні всіх податків, проте, вони і залишаються без захисту.

За 9 місяців 2016 року, на підприємствах України сталось майже 3400 нещасних випадків. 225 з них – смертельні. І це статистика лише по тим, хто працює офіціально. В такому разі постраждалі мають право на компенсації та соціальну допомогу. Ті, хто працює нелегально, в таких випадках залишаються сам на сам з проблемою. Вигоду отримує лише роботодавець.

Для боротьби з нелегальною працею, з 1 січня 2017 року, контролюючі органи отримали нову зброю. Істотно зросли штрафи за неоформлених співробітників, а у випадках грубих та умисних порушень передбачена навіть кримінальна відповідальність.

Такі нововведення викликали чималий спротив в підприємців. Навіть з’явилась аргументація, що високі штрафи вб’ють бізнес. Хоча, цей аргумент притягнутий за дуже довгі вуха. Не хочеш щоби штрафували – не порушуй.

Проте, прихильники нелегальної праці, та зарплат в конвертах не заспокоюються. Зараз в Верховній Раді навіть зареєстрували законопроект №5711, яким пропонується відмінити підвищені штрафи.

«Введення нереальних розмірів штрафів, за які суб’єкти підприємництва та посадові особи відповідають усім своїм майном, стане причиною для ліквідації робочих місць, зменшення виробництва товарів і послуг, тінізації економіки.» – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Автори законопроекту пропонують повернутись до попередньої моделі штрафів. Тобто до тієї, коли підприємцям було вигідніше сплатити штраф, ніж працювати по закону. Логіка в авторів дуже дивна. На їх думку, якщо підприємець сплачує великі кошти за порушення законодавства – це погано. Це заставить його працювати в тіні? Так він і так там працює! Інакше б його і не штрафували! А що робити людям, які через нелегальну працю іноді залишаються взагалі без коштів – про це законопроект мовчить.