Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Небезпечний газ

16 січня, 2017, 15:46

У період опалювального сезону особливо актуальною стає тема безпечної експлуатації засобів обігріву приміщень, газових приладів та належного технічного стану вентиляційних каналів і димарів. В Держпраці попереджають – до використання газу в побуті необхідно ставитись відповідально. Недодержання елементарних правил безпеки може привести до тяжких наслідків. Так, аварія, пов’язана з використанням газу у побуті, сталася 7 січня 2017 року в квартирі житлового будинку в місті Здолбунів. Сім’я з 5 осіб (двоє дорослих та троє дітей) була госпіталізована з симптомами отруєння чадним газом.

За висновками Управління Держпраці у Рівненській області, причинами аварій є:

— порушення нормальної тяги в димоході квартири, яка обладнана газовим приладом з відводом продуктів згорання в димохід (проточним водонагрівачем газовим, що використовує для горіння палива повітря із приміщення) внаслідок незадовільної прохідності каналу (наявності засміченості та відсутності нормальної тяги), продукти неповного згорання частково потрапляли і в приміщення кухні;

— відсутність необхідної кратності повітрообміну в приміщенні кухні при зачинених вікнах;

— відсутність провітрювачів в квартирі, в якій встановлені вікна з герметичним притулом без кватирок;

— відсутність в кухні квартирного сигналізатора загазованості для контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухових концентрацій газу.

Зважаючи на виникнення фактів необережного поводження з газовими приладами, фахівці Держпраці вчергове наголошують на необхідності дотримання усіх вимог безпеки, щоб запобігти отруєнню чадним газом.

Чадний газ не має забарвлення і запаху. В результаті його потрапляння дихальними шляхами до крові настає кисневе голодування. Спочатку виникають головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, блювання, біль у грудях. Людина непритомніє. При великих концентраціях чадного газу смерть може настати миттєво.

Всі без виключення газові прилади повинні встановлюватися на підставі проектної документації спеціалізованими підприємствами, які мають відповідні ліцензії на право виконання таких робіт з оформленням виконавчо-технічної документації.

Управління Держпраці закликає — не будьте легковажними і не повторюйте помилок, які вартують життя.