Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Немає перевірок – немає безпеки

25 листопада, 2016, 16:14

Майже щомісяця країну сколихують випадки масового отруєння в закладах громадського харчування. Останній стався кілька днів тому в Кам’янець-Подільському, де в готельному комплексі отруїлось 127 людей, з них 109 дітей. В Харківський та Донецькій області цією осінню було зафіксовано 140 випадків отруєння неякісним алкоголем. З них 63 летальні. 24 листопада у продавців одеського ринку «7 км» вилучили 1,5 тони контрафактного алкоголю. В одній із військових частин 28 ОМБр ЗСУ, в ході перевірки, виявлено запаси неякісних, зіпсованих продуктів.

Такі новини Українці чують щодня. Причина, на думку експертів, одна – мораторій на перевірки бізнесу державними контролюючими органами, якій діє з 2014 року. Завдяки цьому, недобросовісні підприємці збільшують свої прибутки завдяки заощадженню на якості, та безпеці продукції чи послуг. Це призводить до систематичного порушення прав споживачів.

Не може перевіряти підприємства і Державна служба праці в Україні. Тобто, неможливо контролювати дотримання роботодавцями норм охорони праці. Це призводить до того, що люди працюють в неналежних умовах. Як результат, лише за один тиждень листопада 2016 року на підприємствах України стався 171 нещасний випадок. Згідно офіційної статистики, впродовж 9 місяців 2016 року у закладах охорони здоров’я було проліковано, та забезпечено медичною реабілітацією, 9404 потерпілих на виробництві. За вісім місяців поточного року на підприємствах України загинули 243 особи, це на 11 більше ніж минулого року.

Згідно міжнародних коефіцієнтів, в Україні від нещасних випадків на виробництві з кожного мільйона працюючих щороку мають ризик загинути 117 людей. Для порівняння у Польщі цей показник становить 67, у Великій Британії – 10.

Дія мораторію повинна була закінчитись 31 грудня цього року. Але 3 листопада, Верховною Радою було прийнято закон № 3153, якій подовжує його дію до кінця 2017 року. Рішення народних обранців було вкрай негативно сприйняте профспілками, та багатьма експертами. СПО об’єднань  профспілок 15 листопада навіть звернулась до Президента України з проханням накласти вето на цей закон, як такий, що порушує конвенцію Міжнародної організації праці.

Зараз в Верховній раді зареєстровано проект постанови про скасування закону № 3153. Сподіваємось, депутати візьмуть до уваги висновки експертів і заяву профспілок, та не дозволять бізнесу й надалі економити на якості товарів, та умовах праці українців.