Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Необхідно посилити громадський контроль за підвищенням соціальних стандартів, вважає Григорій Осовий

12 січня, 2017, 09:37

Відбулось перше, в цьому році, засідання Міжвідомчої робочої групи із забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. В ньому взяв участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. Він заявив про необхідність контролю за виконанням зазначених рішень приватному секторі економіки.

«Необхідно посилити громадський контроль за виконанням законодавства про підвищення соціальних стандартів, щоб не допустити можливого урізання фондів оплати праці, скорочень персоналу, переведення працівників на зменшений режим праці та ін.» – зазначив Григорій Осовий.

Роль профспілок і роботодавців щодо контролю ситуації у недержавному секторі підкреслив і віце-прем’єр-міністр України, голова Міжвідомчої робочої групи Павло Розенко.

«По кожному підприємству мінімальна заробітна плата працівника не може бути нижчою за 3200 грн», – наголосив він.

У зв’язку із цим Григорій Осовий запропонував, щоб на наступному засіданні міжвідомча робоча група розглянула питання секторально, зокрема у АПК, Мінтопенерго, Мінінфраструктури та ЖКГ. Голова ФПУ акцентував увагу, що Міністерствам, у підпорядкуванні яких знаходяться холдингові компанії, бажано розглянути фінансові плани підприємств на предмет належного забезпечення їх фондами оплати праці нових соціальних гарантій, а у разі потреби дати доручення щодо корегування цих фондів.

Також він привернув увагу до того, що сторони Генеральної угоди допоки що не прийняли остаточного рішення стосовно розміру ставки працівника 1-го розряду у виробничий сфері, а це питання сьогодні потребує якнайшвидшого вирішення.

У ФПУ вже відбулися робочі наради, за результатами яких рекомендовано членським організаціям взяти активну участь у роботі міжвідомчих робочих груп, що будуть утворені в кожній області для моніторингу ситуації із виконання рішення Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року.

Представники профспілок співпрацюватимуть з Державною інспекцією праці, з якою у ФПУ укладено меморандум про взаємодію, щоб оперативно реагувати на порушення законодавства.

Буде посилено громадський контроль, а також для реагування на звернення громадян, права яких можуть бути порушені, відкрито телефонну «гарячу лінію» Урядового контактного центру – 1545.