Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Незадекларована праця в Україні – шляхи подолання

30 жовтня, 2017, 17:32

 

В Україні незадекларована праця, як одна зі складових тіньової економіки, є реальною проблемою. Це і неформальна зайнятість, і приховування фактично відпрацьованого часу, і зарплата «в конвертах» та підміна трудових договорів цивільними.

Світова практика свідчить, що незадекларована праця є однією з форм соціального демпінгу, який створює недобросовісну конкуренцію між суб’єктами господарювання через низьку заробітну плату та невиплату допомоги із соціального забезпечення. У зв’язку з цим Міжнародна організація праці так само, як і ЄС, постійно наголошує на необхідності заохочувати перехід від незадекларованої праці до належним чином оформлених трудових відносин, як необхідної умови для забезпечення гідної праці.

З цією метою в Україні в 2016 році започатковано проект МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання не задекларованої праці».

До реалізації інформаційної складової цієї кампанії з самого її початку активно долучилися окремі членські організації Федерації профспілок Укрїни. Вони здійснюють постійне інформування суспільства про позицію профспілок щодо незадекларованої праці, про її негативні наслідки для країни та працівників, про форми роботи профспілкових організацій з виявлення та протидії таким фактам.

В Україні, як показує практика, досить важко виявити незадекларованих працівників не тільки у неформальному секторі, але й на підприємствах, які працюють офіційно. Так, у 2015 році Держпраці було виявлено лише 664 таких працівників, у 2016 році – 923. Чимало випадків виявлено і цього року.

Останній був зафіксований на Сумщині, де фахівці Держпраці виявили на підприємстві неоформлених працівників. Внаслідок перевірки на роботодавця накладено штраф у розмірі 384 тис. грн.