Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Нобелівську премію з економіки вручили за боротьбу з бідністю

15 жовтня, 2019, 12:55

Цього року Нобелівську премію з економічних наук отримала трійка дослідників за експериментальний підхід до боротьби з бідністю.

Лауреатами стали американські економісти Абхіджит Банерджі, і Майкл Кремер та французько-американська дослідниця Естер Дюфло, передає BBC.

“Лауреати цього року представили новий підхід до отримання достовірних відповідей про найбільш ефективні шляхи боротьби з бідністю у світі”, – йдеться в заяві Академії наук.

Банерджі – уродженець Індії, професор Массачусетського технологічного інституту. Дюфло також працює в цьому інституті, вона дружина Банерджі і його колишня аспірантка. А Кремер – науковий консультант в Інституті інновацій для боротьби з бідністю (штат Коннектикут). Він  відомий як засновник міжнародної неурядової організації по боротьбі з бідністю WorldTeach і автор теорії розвитку «кільця ущільнювача». Концепція Кремера пояснює, чому багаті країни створюють складну продукцію і мають продуктивність праці вище, ніж бідні держави.

Банерджі та Дюфло у свою чергу в 2003 році заснували Лабораторію з дослідження проблем бідності імені Абдула Латіфа Джаміля. У 2011-му на основі своїх дослідів написали книгу «Економіка бідності: радикальне переосмислення способів боротьби з бідністю в світі».

Що пропонують економісти

 

«Лауреати цього року впровадили новий підхід до отримання достовірної відповіді на питання, як краще боротися з глобальною бідністю. Фахівці ділять загальносвітову проблему на більш дрібні і керовані питання, пов’язані, наприклад, з заходами щодо поліпшення освіти і здоров’я дітей. Економісти показали, що ці конкретні питання найкраще вирішувати за допомогою ретельно розроблених експериментів», – йдеться в прес-релізі Нобелівського комітету Шведської королівської академії наук.

Наприклад, Майкл Кремер з колегами вивчав вплив вартості ліків в бідних країнах на успіхи в лікуванні паразитарних інфекцій.

«Вчені виявили, що 75% батьків давали своїм дітям ці таблетки, якщо ліки були безкоштовними, в порівнянні з усього лише 18%, коли ліки коштували менше $ 1. Згодом у багатьох аналогічних експериментах були виявлені схожі «парадокси»: бідні люди надзвичайно чутливі до цін по відношенню до інвестицій в профілактичне охорону здоров’я», – відзначають в Нобелівському комітеті.

Аналогічні експерименти лауреати проводили в сфері освіти в Індії та Кенії. В результаті дослідження економісти виявили, що забезпечення шкіл підручниками та безкоштовне харчування не впливають на успішність учнів. В той же час для підвищення рівня освіти необхідно покращувати якість викладання і підбирати індивідуальну методику навчання для кожної дитини.

Минулого року лауреатами Нобелівської премії з економіки стали двоє американських економістів: Вільям Нордхаус з Єльського університету і Пол Ромер, в минулому – головний економіст Світового банку. Вони побудували наукові моделі сталого світового зростання економіки в довгостроковій перспективі і порахували, як глобальна економіка залежить від зміни клімату на планеті.