Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Нові футбольні поля важливіші ніж виплата боргів по зарплаті

22 червня, 2017, 17:42

Верховна Рада прийняла зміни до Державного бюджету. З незвичною для парламенту оперативністю, вже на наступний день після реєстрації, документ отримав висновок комітету, та потрапив у сесійну залу. Необхідність цих змін виникла через те, що в Державній скарбничці з’явився «зайвий» мільярд доларів.

«Мы имеем дополнительные средства от перевыполнения, от роста экономики и детенизации в размере 24 млрд грн. Мы направляем эти средства на необходимые нужды, субсидии, ремонт дорог (в частности, со Львова в Умань через Винницу), бесплатные лекарства, медицинскую субвенцию.» – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Дак, дійсно Укравтодору на ремонт доріг передбачено майже мільярд гривень. А ось на 2-ох мільярдах гривень для Державної фіскальної служби, та стільки ж для МВС голова Уряду акцентувати увагу не став.

При цьому борги по заробітній платі в Україні вже майже подолали позначку 2,2 млрд гривень. І це не тільки борги приватних підприємств, але й борги бюджетних організацій перед своїми працівниками.

Щоправда, заступник міністра фінансів Оксана Макарова зауважила, що частина коштів піде на виплату зарплати шахтарям, але яка саме сума не це буде виділена – не повідомила. Проте, відомо скільки виділять на нові футбольні поля зі штучним покриттям – 250 млн гривень.

Грошей, додатково виділених для податкової, «для забезпечення досягнення планових показників реформи ДФС», вистачило б щоб виплатити майже всю заборгованість по заробітній платі в Україні. А якщо додати до них «футбольні» кошти, то ще й забагато буде.

Взагалі, питання заборгованості із виплати зарплат на підприємствах України край важке. 1,1 млрд грн заборгували працівникам економічно активні підприємства. 653 млн грн – борг підприємств банкрутів. До речі, не дивлячись на такі суми боргів, реальний механізм стягування коштів із збанкрутілих підприємств для виплати заробітної плати досі відсутній.

Поки що, реформування оплати праці в країні, та захист працівників від зростання заборгованості по зарплаті, цікавить лише профспілки. Чимало ініціатив, поданих ними до Кабінету міністрів, досі не опрацьовані, а ті що вже передані в Верховну раду, чекають свого розгляду. Нажаль, оперативність депутатів поширюється лине на розгляд змін до бюджету. Законопроекти, які б мали захистити українських працівників, вимушені місяцями, а то й роками, чекати на увагу народних обранців.