Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Нові правила споживчих кредитів

16 листопада, 2016, 13:35

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект “Про споживче кредитування”. За нього проголосували 247 депутатів. Цей документ встановлює нові правила на ринку споживчого кредитування.

Саме відсутність законодавчого регулювання в сфері споживчого кредитування, разом з падінням довіри до банківських установ, та знеціненням національної валюти привела до відчутного спаду цього ринку. Так за даними Нацбанку загальний обсяг кредитів станом на грудень 2015 року склав 104 млрд. грн. Для порівняння наприкінці 2014 року ця цифра становила 135 млрд. грн. До речі, найбільший спад прийшовся саме на валютні кредити. Така ж картина і з кредитами на нерухомість. 66 млрд. грн у 2015, проти майже 72 млрд. грн у 2014 році.

Серед головних нововведень – відтепер банки повинні вказувати в рекламі кредитних продуктів фактичну вартість позики. До розрахунку ефективної ставки включатимуться всі проценти за кредитом та платежі за інші послуги банку. Фінустанови повинні інформувати громадян про вартість послуг страховиків, оцінювачів. Автори законопроекту закликають заборонити рекламу «нульових кредитів» без документального підтвердження фінансового стану установи, яка видає кредит.

Також банки повинні проводити оцінку кредитоспроможності позичальника. Це зробить кредити менш доступними, але захистить фінустанови від неплатоспроможних клієнтів, та шахраїв.

“Закон змінює черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит. У першу чергу сплачуватиметься сума простроченого боргу. У другу – поточні платежі за кредит та проценти. У третю – штрафи”, – зазначають у Нацбанку.

Як наголосили автори проекту — його прийняття дозволить вдосконалити чинне законодавство у сфері споживчого кредитування шляхом комплексного регулювання відповідних відносин у спеціальному законі, що має забезпечити розвиток цивілізованого ринку у цій сфері.