Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

262 тисячі гривень штрафу за неоформлених працівників

22 грудня, 2016, 10:59

Інспектори Державної служби з питань праці продовжують боротьбу з чорним ринком трудових відносин. Неоформлені працівники – це не лише збитки державі, від ненадходження податків, це ще й повністю беззахисні люди, які не мають ані соціального забезпечення, ані будь яких гарантій оплати їх праці.

Так інспектори Управління Держпраці у Хмельницькій області провели позапланову перевірку у фізичної особи-підприємця. Вона проводилась на підставі досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Під час проведення перевірки встановлено, що підприємець не дотримувався вимог  трудового законодавства. За результатами  з’ясовано, що у ФОП шість працівників були неналежно оформлені. Зокрема, не були укладені з працівниками трудові договори у письмовій формі, не видані накази чи розпорядження про прийняття працівників на роботу, та не надані повідомлення у фіскальну службу про новоприйнятих робітників.

Відповідно до вимог чинного законодавства трудовий договір укладається в письмовій формі, додержання якої є обов’язковим. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Також під час перевірки, на вимогу державного інспектора з питань праці, ФОП не надала табелів обліку робочого часу найманих працівників, а також відомостей нарахування заробітної плати та виплати заробітної плати, що свідчить про порушення Закону України «Про оплату праці».

 За таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника. Так, враховуючи інші порушення трудового законодавства, підприємцю доведеться сплатити 262 тисячі 450 гривень,