Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Охорона праці – правила написані кров’ю

13 квітня, 2017, 12:34

Охорона праці – те про що більшість згадує лише під час візиту інспекторів Держпраці. Мало хто замислюється, що за цими двома словами стоять людські життя, а більшість правил з охорони праці написані кров’ю загиблих та покалічених на виробництві працівників.

Так, за словами віце прем’єр-міністра України Геннадія Зубко, причиною вибуху на шахті “Степова” стали порушення в питаннях охорони праці, а саме порушення в роботі систем провітрювання, Уніфікованої телекомунікаційної системи диспетчерського контролю та Автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами. Це офіційні результати розслідування.

«Недостатнє провітрювання, втричі менше норми, стало передумовою вибуху. Кабельна продукція не відповідає вимогам. Не спрацювали системи УТАС і УГК, які давали збої понад двадцять разів з 20 лютого по 2 березня. Питання охорони праці було порушено.» – сказав Геннадій Зубко.

Голова Уряду, Володимир Гройсман, закликав притягнути до відповідальності всі керівників, які винні в цій трагедії.

«Прошу довести цю справу до логічного завершення – до приведення до кримінальної відповідальності цих горе-керівників. Позвільняти негайно їх усіх звідти. Проведіть системну роботу по кожній державній шахті, роз’ясніть їм, вони що не розуміють, що вони роблять?» – наголосив прем’єр-міністр.

Нажаль, це вже не поверне життя 8 загиблим гірникам, наймолодшому з яких було всього 19 років, проте, можливо все ж таки приведе у належний порядок безпеку праці на державних шахтах. Принаймні, Уряд вже погодився виділити 200 млн. гривень на придбання особистих засобів безпеки для гірників.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня «Всесвітнім днем охорони праці». Федерація профспілок України також долучається до відзначення цього дня, бо це гарна можливість привернути увагу суспільства до масштабів проблеми, а також до того – як зменшити травматизм на виробництві.