Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Підготовка до опалювального сезону: ризики та нововведення

13 вересня, 2017, 12:06

Загальний стан підготовки до опалювального сезону 2017/2018– 95,6%. Про це повідомив під час засідання Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Зокрема підготовлено 97,3 % шкіл, 96,7 % дитячих садків, 91,5 % лікарень», – зазначив Геннадій Зубко.

Також підготовлено до роботи 85,2 % котелень комунальної теплоенергетики. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що до 15 вересня у регіонах має бути 100% готовність об’єктів до опалювального сезону 2017-2018 рр.

Чиновники малюють досить яскраві перспективи на опалювальний сезон. Але, експерти з ними не погоджуються. Що ж може привести до проблем з опалювальним сезоном? Відповідь усіх фахівців однозначна – субсидії.

У Міністерстві соціальної політики прогнозують, що цієї зими субсидії будуть отримувати 9 млн сімей. Вже зараз в країні кожен другий отримувач комунальних послуг оформив субсидію. Але, грошей в бюджеті не вистачає. 47 млрд гривень, що були виділені на субсидії цього року вже скінчились. Влітку було додатково направлено ще 14 млрд, але і цього скоріш за все буде замало, впевнені в профільному парламентському комітеті. Адже, за останні роки, кількість одержувачів субсидій зросла в 20 разів.

«Будь-яка сім’я, де навіть дві лю­дини працюють і яка має дохід у 5 тис. грн, змушена зверта­тися до служб соціального забез­печення. Країна не може стати суцільним соцзабезом. Кожна працююча людина має отримува­ти гідну зарплату і бути спро­можною захистити себе так, як це визначено законом України», – вважає Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Ситуація з нестачею грошей призвела до затримок компенсації від Держави постачальникам комунальних послуг, яким приходиться розраховуватись з «Нафтогазом» власними коштами. Як слідство – не залишається коштів не лише на модернізацію мереж, а іноді і на їхній ремонт. Це може негативно вплинути на підготовку до опалювального сезону.

Через затримки з погашенням субсидій, комунальні підприємства опинились в складній ситуації. Зафіксовані випадки, коли, через нестачу коштів, в деяких будинках вимикали ліфти, та невчасно вивозили сміття.

Щоб не допустити колапсу комунальної сфери, Уряд поступово, але невпинно зменшує соціальні норми на газ та опалення. Адже субсидія нараховується саме по них.

Наприклад, минулого опалювального сезону субсидія покривала 330 кубометрів газу для опалення квартири в 60 кв. метрів. Відтепер буде покривати лише 300. Все що більше прийдеться платити зі своєї кишені.

Окрім зменшення норм, Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Ті хто користується централізованим опаленням, як і раніше будуть отримувати субсидії після рішення місцевої влади про початок опалювального сезону. А ось тим, хто сам опалює свій дім, або квартиру, сезон скоротили на 1 місяць.

Якщо раніше субсидії нараховували з 1 жовтня по 30 квітня, то тепер з 15 жовтня по 15 квітня.

Звісно, такий крок приведе до зменшення витрат на субсидії, але чи допоможе це вижити комунальній сфері? Тут думки експертів розділились. Одні кажуть що населення буде платити більше, отож все гаразд. Інші застерігають від зростання заборгованості за комунальні послуги. На сьогодні вона становить 27,6 млрд гривень.

Нагадаємо, Федерація профспілок України вимагає знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня, з урахуванням платоспроможності громадян. Лише це, на думку профспілчан, призведе до збалансованості політики ціноутворення з політикою доходів населення.

Це питання профспілки постійно тримають на контролі. Обговорювали його і 8 вересня, під час наради керівників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань Києва та Київської області. Під час обговорень конкретно та гостро наголошувалось на необхідності більш активно, рішуче та наполегливо вирішувати наболіли питання. Серед головних – питання цін та тарифів.


Довідково: вимога знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня, з урахуванням платоспроможності громадян була головною під час Всеукраїнського маршу протесту представників профспілкових організацій, який відбувся 6 липня 2016 року. В ньому взяли участь більш ніж 50 тисяч українців.

Про цю вимогу профспілки нагадали владі і під час Всеукраїнської акції профспілок, яка відбулась 8 грудня 2016 року.