Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Освітяни вийдуть на мітинг з вимогою встановити вчителям мінімальну зарплату в 3 прожиткові мінімуми

30 жовтня, 2017, 15:39

 

У профспілці працівників освіти і науки України затвердили загальнопрофспілкові та галузеві вимоги до органів державної влади, які збираються озвучити під час Всеукраїнської акції протесту 14 листопада.

По-перше, це вимога встановити в проекті Державного бюджету України на 2018 рік розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи та мінімальної заробітної плати не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму в цінах грудня 2017 року. І при цьому врахувати можливість його коригування відповідно до оновлення цін на продукти харчування, непродовольчі товари і послуги.

Також профспілка вимагає забезпечити збереження міжпосадових співвідношень в оплаті праці працівників бюджетної сфери, виходячи з зазначених розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати, а також строків їх підвищення.

Наголошують в профспілці і на необхідності виключити з розміру мінімальної заробітної плати доплати, надбавки, премії та винагороди. Вони мають нараховуватись додатково, а не входити в мінімалку.

Освітяни вимагають у влади встановити у 2018 році розмір посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії в розмірі трьох прожиткових мінімумів, як це було зініційовано суб’єктами законодавчої ініціативи під час доопрацювання законопроекту «Про освіту» до другого читання.

Ще одна вимога – встановити порядок реалізації законодавчої норми про щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб та до трьох мінімальних заробітних плат.

Також освітяни наполягають на збільшенні фінансування галузі на наступний рік до 7% ВВП, замість запропонованих 6,7%. Окрім цього у профспілці наполягають на збільшенні стипендій студентам та вимагають не допустити скорочення вчителів.