Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пасивна агресія: Уляна Супрун намагалась дискредитувати профспілкову акцію протесту

15 вересня, 2017, 14:56

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун опублікувала в соціальній мережі Фейсбук заяву, де, наголошують лікарі, за рахунок маніпуляційних технологій опосередковано закликала не брати участь у профспілковій акції протесту, а також звинуватила опонентів медреформи в незаконних схемах. Зазначимо, метою акції Профспілки працівників охорони здоров’я України, проведення якої заплановано на 19 вересня, є, зокрема, погашення медикам боргів по зарплаті та недопущення прийняття неузгодженого соціальними партнерами законопроекту реформи.

Медична реформа від МОЗ, яку планують висунути на голосування найближчим часом, була розроблена без залучення сторін соціального діалогу. Під час доопрацювання законопроектів не були враховані профспілкові пропозиції, а спроби найбільшого професійного об’єднання медиків України – Професійної спілки працівників охорони здоров’я почати дискусію з керівництвом міністерства ігнорувались.

Аналіз запропонованої реформи виявив значні занепокоєння у фахівців та експертів через наявність положень, що можуть містити корупційні ризики, адже передбачають утворення нового органу, що акумулює в собі весь бюджет на надання медичних послуг. Крім того, остання редакція реформи може поставити під удар приватне життя кожного пацієнта України, адже вся інформація щодо стану здоров’я буде фіксуватись в електронній системі. Самі ж медичні послуги будуть надаватись безкоштовно лише за умови наявності їх в переліку, який оновлюватимуть щороку – це дає значний простір для маніпулювань та не дає українцям конкретики, яка частка медицини все ж буде для них безоплатною.

Аби протидіяти ігноруванню принципу трипартизму та не допустити порушення прав українців і діючого законодавства, Профспілка працівників охорони здоров’я анонсувала проведення 19 вересня Попереджувальної Всеукраїнської акції протесту. Акцію підтримали не лише медики, але й члени як всеукраїнських, так і галузевих профспілок.

У відповідь на анонс, в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мереж Фейсбук повідомлення, де звинуватила усіх опонентів запропонованого проекту реформи в залученості до нечесних «схем»:

«коли вас намагаються переконати у тому, що ця реформа доб‘є існуючу систему – то будьте певні, що ви спілкуєтеся з людьми, які бояться втратити нажиті десятиліттями зв‘язки, схеми, важелі впливу і гроші», – заявила У.Супрун.

Крім того, в.о. міністра проілюструвала свою заяву фотокарткою анкети, у якій ставляться питання щодо участі в профспілковій акції протесту. Однак у профспілці наголошують, що подібних опитувань не проводили.

Водночас, того ж дня в.о. міністра охорони здоров’я зазначила: «Підтримую ініціативу створення альтернативного дискусійного майданчику до щорічного форуму YES!». Причини, з яких подібна платформа для обговорень, або хоча б врахування пропозицій сторін соціального діалогу неможливі у випадку з впровадженням медичної реформи, названо не було.

У відповідь на заяву У.Супрун волонтер Реанімаційного пакету реформ, лікар Ганна Орендар зазначила: «Друзі, МОЗ намагається порушити наше право на свободу зібрань, підриваючи авторитет нашої акції протесту. Де б іще таке могло статися, щоб замість того, щоб почути чи вийти на дискусію з лікарями, в.о. міністра відкрито знущалася з акції. Востаннє щось подібне міг собі дозволити хіба що Янукович. Але нічого, всі ці прояви придушення свідчать лише про те, що правда на нашому боці, а вони починають боятися.

Виходьте всі на протест лікарів 19 вересня, покажемо їм, що нас не зламати!».

Варто зазначити, що більшість зворотнього зв’язку як до заяви Уляни Супрун, так і до анонсу профспілкової акції протесту говорять про необхідність реформи системи охорони здоров’я, оскільки сьогодні вона не влаштовує ані медиків, ані пацієнтів. На необхідності реформи н13аполягає і сама Професійна спілка працівників охорони здоров’я. Однак фахівці наполягають – реформа має бути проведена з урахуванням інтересів людей та за умови недопущення звуження соціальних гарантій і дотримання Конституції, натомість запропонована МОЗ реформа, наголошують у профспілці, є безсистемною, а також науково та економічно необґрунтованою.