Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пастка дешевої робочої сили: чому сільське господарство втрачає потенціал

24 жовтня, 2017, 12:58

Економісти регулярно прогнозують рекордні врожаї в Україні з якоїсь сільськогосподарської культури. Але вони не виправдовуються повністю. Що ж заважає країні повністю використовувати свій сільськогосподарський потенціал? Відповідь експертів – дешева робоча сила.

Як приклад, до чого може призвести такий підхід до оплати праці, фахівці приводять Польщу. Зараз сільське господарство цієї країни знаходиться у великій кризі. Причина – нестача працівників. Вже другій рік поспіль польські фермери через брак робочої сили не можуть зібрати весь врожай. Раніше на полях працювало багато українців, і поляки робили ставку на кількість продукції замість якості. Після введення безвізового режиму, наші заробітчани поїхали в інші країни Європи, де платять більше, і тепер збирати врожай в Польщі немає кому.

Саме тому експерти попереджають – не можна будувати бізнес лише на дешевій робочий силі.

«Не варто потрапляти в ту саму паску, що й Польща. Я впевнений, що вже за 2–3 роки робочої сили почне дуже бракувати, і питання буде зовсім не в ціні. Отже, найкращий шлях – це акцент на якості. А з цим у нас зараз проблеми», – впевнений економіст Андрій Ярмак.

Саме нестачу робочої сили економіст вважає найбільшою загрозою для реалізації будь-яких масштабних планів в сільському господарстві. Він впевнений, що вже в 2019 році ця проблема стане дуже відчутною. Проте, замість збільшення зарплат працівникам, економіст пропонує починати думати про закордонних сезонних працівників. Але це знову та сама дешева робоча сила і та сама пастка, в яку попала Польща.

Єдиний вихід – реформування оплати праці. Саме цього, разом з запровадженням галузевих стандартів оплати праці, дотриманням конвенцій МОП та Європейської соціальної хартії, вимагає Федерація профспілок України. Цей крок забезпечить справедливий розподіл результатів праці. Отримуючи гідну заробітну плату, українцями не буде потреби шукати кращої долі за кордоном. Як результат – робоча сила залишиться в країні та буде працювати на її розвиток.