Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пенсійна реформа – чекати залишилось недовго?

09 березня, 2017, 13:52

Пенсійна реформа в Україні цікавить усіх – від пенсіонерів до тих, кому до пенсії ще далеко. Уряд з цього приводу то робить заяви, то відмовляється від них і переводить стрілки на капосний МВФ.  Однак зрозуміло, що пенсійна реформа однозначно буде проведена. Питання – коли, та як це буде виглядадати?

Відразу зазначимо – пенсійна реформа необхідна. І можна навіть не дивитись на величезний дефіцит пенсійного фонду, про який постійно нагадують політики, за останніми даними він складає 141 млрд. грн, достатньо подивитись на розмір пенсій. На сьогодні мінімальна пенсія в Україні становить 1247 гривень. Як вижити на ці кошти людині похилого віку – питання до тих хто визначив такий розмір пенсії.

На необхідності змін наполягають і в Федерації профспілок України. Так, однією з вимог акції профспілок, яка відбулась 8 грудня 2016 року, було – забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму (на жовтень 2016 р. – 2309 грн), провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати.

Згідно останньої інформації, за місяць-два, Уряд має презентувати проект пенсійної реформи. Що буде в проекті, сказати досить важко, адже міністри, говорячи про реформу, лише окреслюють напрямки, але подробиць не надають.

«Ми плануємо внести найближчим часом законопроект про пенсійну реформу, складовою частиною якої є обов’язкове осучаснення пенсій, приведення пенсійного забезпечення до законного рівня, тобто не буде людей, які отримають менше мінімального розміру, тобто менше прожиткового мінімуму.» – зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Начебто концепція гарна, але як вона буде реалізована? Досі немає достовірної інформації про те, чи буде підвищено пенсійний вік, чи страховий стаж. Також, невідомо, чи зможуть отримувати виплати працюючі пенсіонери. На кожне з цих питань чиновники дали вже всі можливі варіанти відповідей.

Єдине, що заспокоює, за словами урядовців, пенсійну реформу спочатку виставлять на широке обговорення, щоб вислухати думки, як експертів, так і громадськості, та врахувати їх.