Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пенсійна реформа: позиція Уряду та профспілок

11 липня, 2017, 16:12

«Всі спірні питання щодо пенсійної реформи вже вирішено та всі сторони її підтримують. Отож, документ буде ухвалено найближчим часом.» – про це, на своїй сторінці в Фейсбук, повідомив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

11 липня він мав зустріч з Директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, яка цікавилась станом реформ в Україні, зокрема перебігом пенсійної реформи.

Міністр запевнив пані Лагард, що всі питання реформи узгоджені – але це не зовсім так. Пенсійна реформа має ряд зауважень та рекомендацій від сторін соціального діалогу. Зокрема, профспілки наполягають на врахуванні у законопроекті №6614 пропозицій, озвучених Спільним представницьким органом професійних спілок на національному рівні. На думку профспілчан, не всі моменти, викладені в реформі є позитивними. Підвищення виплат існуючим пенсіонерам – це гарна новина, але зменшення коефіцієнту страхового стажу з 1,35 до 1, неприємно вразить майбутніх отримувачів пенсії.

Профспілки вважають, осучаснювати пенсійну систему потрібно оптимально – не жертвуваючи при цьому інтересами людини та не звужуючи її права. До того ж, зараз необхідно працювати над впровадженням накопичувальної частки пенсій додатково до солідарної, боротись із нелегальною зайнятістю і реформувати систему оплати праці за профспілковими розрахунками (за ними мінімалка до кінця цього року мала зрости до 7053 грн).

Поки що, жодна з вимог СПО профспілок до пенсійної реформи не врахована. Але профспілчани не здаються, продовжується активна стадія обговорення для включення принципових поправок. Зокрема, спільно з усіма соціальними партнерами та Міжнародною організацією праці був проведений круглий стіл з аналізу реформи.