Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пенсійна реформа виходить на фінішну прфму

22 червня, 2017, 11:30

21 червня Кабінет Міністрів України затвердив проекти законів, які стосуються проведення пенсійної реформи, та направив їх на розгляд Верховної Ради України. Напередодні, реформа була підтримана Нацональною радою реформ.

«Пенсійна реформа радою реформ підтримана в тому варіанті, в якому внесено урядом. Президент Петро Порошенко вніс кілька пропозицій щодо реформи, які враховані.» – сказав Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Урядова пенсійна реформа передбачає введення єдиного підходу нарахування пенсій для пенсіонерів із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,4 гривні на даний момент (залежно від року призначення пенсії, від 1 197,91 гривень до 3 764,4 гривень).

Також проект реформи передбачає, що в 2018 році мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію за віком буде підвищено до 25 років, а до 2028 року буде щорічно підвищуватися на 1 рік, і в підсумку складе 35 років.

«Расширение занятости, модерирование размера уплаты единого социального взноса и роста заработной платы – эти все три механизма должны в нашей стране работать. Но правительство применяет несколько иной механизм – стимулирования более позднего выхода на пенсию за счет повышения страхового стажа для граждан.» – зауважив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Загалом, на думку профспілок, негативні моменти, що є в законопроекті перекривають позитивні зміни, які повинна принести реформа. Так, зменшення коефіцієнту вартості 1 року страхового стажу з 1,35% до 1,0%, майже на третину зменшить розмір заново призначених пенсій. Негативним профспілчани вважають і підвищення необхідного страхового стажу до 35 років, а також пенсійного віку для тих осіб, у кого стаж становить меншу тривалість, та скасування пенсій за вислугу років.