Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пенсійна реформа чи косметичний ремонт?

13 липня, 2017, 19:54

Ввечері, останнього дня шостої сесії Верховної Ради, народні обранці все ж таки дійшли до розгляду пенсійної реформи. Урядовий законопроект депутатам представив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Він дозволить запустити механізм автоматичного щорічного підвищення пенсій, скасує податок для працюючих пенсіонерів. Що стосується зауважень – ми відкриті для того, щоб до другого читання прийняти всі пропозиції, щоб зробити закон для всіх людей.» – заявив з трибуни Верховної ради Андрій Рева.

Щоправда міністр не став говорити, ні про зменшення коефіцієнту оцінки року страхового стажу, ні про скасування пенсій за вислугу років. Але, депутати звернули увагу саме на ці моменти.

«Цей законопроект забере пенсії в мільйонів майбутніх пенсіонерів. Ви приховано підвищуєте пенсійний вік. Не можна ліквідовувати дефіцит пенсійного фонду за рахунок звичайних українців. Ви прикриваючись вимогами МВФ, хочете позбавити українців пенсій. Це не реформа – це косметичний ремонт.» – саме таки звинувачення лунали на адресу Уряду від народних обранців.

Були у урядового законопроекту і захисники. Наприклад, Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова.

«Пропонуємо прийняти цей законопроект за основу, із нашими зауваженнями. Комітет пропонує прописати можливість перегляду формули обчислення пенсій. А також, коефіцієнт оцінки року страхового стажу зменшувати не відразу, а поступово, протягом п’яти років.» – каже Людмила Денисова.

Взагалі, більшість виступаючих, акцентували увагу на тому, що Урядовий законопроект не є реформою, адже не змінює саму систему пенсійного забезпечення. На що, захисники документу відповідали – це лише початок, далі Уряд буде працювати над введенням накопичувальної системи. У відповідь депутати закликали не зменшувати коефіцієнт оцінки року страхового стажу до того моменту, поки реформа не запрацює на повну.

Дебати були гарячими, але недовгими. Враховуючи, що депутати стомились, так як розгляд питання розпочали після 18 години, головуючий поквапився закінчити обговорення.

В решті законопроект був прийнятий за основу, з урахуванням зауважень Комітету, та деяких депутатів, озвучених Міністром соціальної політики. За проголосували 282 депутати.