Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Підприємці хочуть платити податки, але вони мають бути посильними

16 лютого, 2017, 14:40

Цього року навантаження на малий бізнес в Україні суттєво зросло. На державному рівні законодавець не зміг знайти компенсаторів для цього, отож проблему передав на місця, там механізмів теж не дуже багато, проте вони є. Один з варіантів – зменшити ставку єдиного податку для другої групи приватних підприємств.

20 грудня минулого року підприємці звернулися з офіційним листом-пропозицією до Полтавської міської ради з проханням знизити розмір єдиного податку для другої підприємців із 20 % до 10 %. Це дозволить зменшити єдиний податок з 640 грн до 320 грн. Пройшло півтора місяці, але це питання так і не було розлянуте.

15 лютого, не в змозі більше чекати, підприємці вийшли на протест.

«І нехай не розповідають казочки, що такий крок зменшить надходження до бюджету. Якщо сьогодні не дати бізнесу встояти – завтра ФОПи збанкрутіють, закриються і місто взагалі нічого не отримає.» – каже представник профспілок в Верховній Раді, народний депутат, Сергій Каплін.

Суми і Шостка, Миргород і Лубни, Кременчук та Одеса, Івано-Франківськ і Хмельницький – загалом вже понад десяток міст по всій країні згуртувалися навколо спільної мети – врятувати малий бізнес від надмірного податкового навантаження. Усі ці міста одностайно ухвалили зниження ставки єдиного податку для другої групи підприємців. І жодне з них поки не відчуває нестачі коштів в бюджеті.

Отож підприємці Полтави, та й інших міст не покладають руки. Вони впевнені – якщо будуть діяти спільно, то отримають те що просять.


Довідково: Єдиний податок (ЄП) — податок, що сплачують суб’єкти господарської діяльності на спрощеній системі оподаткування, основний підприємницький податок, що зараховується до місцевих бюджетів. Його ще часто плутають з ЄСВ, але це різні речі. Єдиний соціальний внесок – це обов’язковий платіж до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Ці кошти йдуть до Пенсійного фонду, до фонду страхування на випадок безробіття, із тимчасової втрати працездатності, та від нещасних випадків на виробництві.