Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пільгові пенсії повернуть!

10 липня, 2017, 16:53

Добігає логічного завершення боротьба Федерації профспілок України за пільгові пенсії для робітників підприємств з шкідливими умовами праці. Ухвалено зміни до Постанови Кабінету Міністрів Уукраїни №461 щодо переліку професій за списками №1 і 2, зайнятість в яких дає право на пенсію за пільговими умовами. Гарантована компенсація шкідливих і небезпечних умов праці буде повернена тисячам робітників.

Нагадаємо, рік тому було прийнято зміни до урядової Постанови «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах». 3 серпня 2016 року документ набув чинності і 50 000 українців втратили право на соціальні пільги і дострокову пенсію через шкідливість умов праці. Деяким до виходу на пенсію залишалось кілька місяців.

Федерація профспілок України відразу виступила категорично проти таких змін.

«Ми б це скорочення привітали, якщо б це скорочення відбулося в результаті поліпшення фактичних умови праці. На жаль, умови праці навпаки погіршилися, бізнес заощаджує гроші за рахунок коштів, які мали б направлятися на охорону й безпеку праці.» – вважає голова ФПУ Григорій Осовий.

Упродовж року ФПУ відстоювала відміну скорочення списків. Працювала тристороння робоча група, проводились чисельні акції та пікети профспілок.

«Повернення пільгових пенсій було однією з головних вимог, що ФПУ висувала під час всеукраїнських профспілкових мітингів у липні та грудні минулого року. За результатами чисельних переговорів з Урядом і профільним міністерством вдалось відстояти повернення до списку робітників, які роками працювали, ризикуючи своїм здоров’ям.» – каже заступник голови ФПУ Володимир Саєнко.

Тепер гарантії з компенсації важких і небезпечних умов роботи для цих людей будуть відновлені – постанова набере чинності 1 січня 2018 року.

Однак робота по внесенню змін до цієї постанови ще буде продовжена, зокрема, потрібно врегулювати питання по пільговим пенсіям для робітників, які працюють на гарячих ділянках, і зайнятих на підземних роботах від 50% часу.