Пішов платити за комуналку – зрубав молоде дерево
20 січня, 2017, 12:45

Поки українці в соцмережах діляться враженнями від сум в платіжках за ЖКГ, а постачальники послуг підраховують кількість боржників, комісію за перерахування коштів ввів вже і Ощадбанк. Аргументовано це було тим, що необхідно покрити собівартість операції. На що ж уходять кошти Українців, які вони сплачують банку за послугу? Судячи з вигляду квитанцій та чеків – на папір!
«В Ощадбанку сплатив за житлово-комунальні послуги, пред’явив 1 метр квитанції на сплату, отримав 1 метр квитанції про сплату — всього два метри паперу. Запроваджено ефективний електронний документообіг.» – каже Олександр Рябко, заступник голови Профспілки металургів і гірників України.
Саме цікаве що українці комісію оплачують двічі. В самому тарифі, та при перерахуванні коштів. Хоча робити це взагалі повинні постачальники послуг. Наприкінці минулого року цією ситуацією зацікавився навіть антимонопольний комітет. Проте, конкретної відповіді – що робити, він не надав.
Більш аргументовану відповідь дали профспілкам в Кабінеті міністрів України. Там зараз вивчають можливість виключити з тарифів за житлово-комунальні послуги таку складову, як витрати на оплату послуг банків та інших установ з приймання платежів. Щоб люди не сплачували двічі.
Хоча, питання з метровими квитанціями в Ощадбанку це не знімає. Навіщо використовувати стільки паперу? Чи ми перестали цінити свої ліси? Хоча, з огляду на те, що в Державному бюджеті на цей рік взагалі не передбачено фінансування лісгоспів – все ж таки перестали.
В Києві зараз проживає близько 3-ох мільйонів людей, що дорівнює десь мільйону сімей. Щоб направити всім їм метрові квитанції необхідно майже пів тони паперу. На це піде 4 куби лісу. А потім, ще стільки ж на чеки. І це лише за один місяць. А якщо порахувати за рік? Та не лише по Києву, а по всім містам та селам України. Може все ж таки варто запровадити електронний документообіг?