Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пішов платити за комуналку – зрубав молоде дерево

20 січня, 2017, 12:45

Поки українці в соцмережах діляться враженнями від сум в платіжках за ЖКГ, а постачальники послуг підраховують кількість боржників, комісію за перерахування коштів ввів вже і Ощадбанк. Аргументовано це було тим, що необхідно покрити собівартість операції. На що ж уходять кошти Українців, які вони сплачують банку за послугу? Судячи з вигляду квитанцій та чеків – на папір!

«В Ощадбанку сплатив за житлово-комунальні послуги, пред’явив 1 метр квитанції на сплату, отримав 1 метр квитанції про сплату — всього два метри паперу. Запроваджено ефективний електронний документообіг.» – каже  Олександр Рябко, заступник голови Профспілки металургів і гірників України.

Саме цікаве що українці комісію оплачують двічі. В самому тарифі, та при перерахуванні коштів. Хоча робити це взагалі повинні постачальники послуг. Наприкінці минулого року цією ситуацією зацікавився навіть антимонопольний комітет. Проте, конкретної відповіді – що робити, він не надав.

Більш аргументовану відповідь дали профспілкам в Кабінеті міністрів України. Там зараз вивчають можливість виключити з тарифів за житлово-комунальні послуги таку складову, як витрати на оплату послуг банків та інших установ з приймання платежів. Щоб люди не сплачували двічі.

Хоча, питання з метровими квитанціями в Ощадбанку це не знімає. Навіщо використовувати стільки паперу? Чи ми перестали цінити свої ліси? Хоча, з огляду на те, що в Державному бюджеті на цей рік взагалі не передбачено фінансування лісгоспів – все ж таки перестали.

В Києві зараз проживає близько 3-ох мільйонів людей, що дорівнює десь мільйону сімей. Щоб направити всім їм метрові квитанції необхідно майже пів тони паперу. На це піде 4 куби лісу. А потім, ще стільки ж на чеки. І це лише за один місяць. А якщо порахувати за рік? Та не лише по Києву, а по всім містам та селам України. Може все ж таки варто запровадити електронний документообіг?