Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Після мільярду збитків. General Motors пішла на поступки робітникам

18 жовтня, 2019, 15:15

16 жовтня, рівно через місяць після початку багатотисячного страйку на підприємствах General Motors, представники компанії та профспілки United Auto Workers досягли попередньої угоди. 

Втім, її деталей не розкривають. І якщо більшість з 49 тисяч профспілковців UAW висловляться за продовження страйку, то він поновиться, повідомляє The Guardian.

Протести стали найбільшим за останні 12 років у США, їх учасники вимагають:

– підвищення зарплат

– переведення тимчасових працівників на постійне працевлаштування

– гарантії пенсійного забезпечення

Після останньої кризи уряд США виділив General Motors $50 млрд доларів допомоги. Тоді ж більшість робітників концерну були звільнені або переведені на низькооплачувані посади. Фінансовий стан компанії покращився і за останні два роки вона отримала понад $25 млрд доларів прибутку. Однак робітники цього не відчули – зарплата виконавчого директора Мері Берри за минулий рік ($22 млн)  була в 281 рази більша за середню платню працівника General Motors.

Протести, що охопили 33 заводах автогіганта у 9 штатах, коштували General Motors $ 1 млрд. Працівники також на місяць залишились без зарплат. Однак від профспілки вони отримують щотижня $275, а у штаті Мічиган – їжу, памперси та дитячу суміш, пише Vox.

За даними видання, загалом у Америці профспілкові протести стають все більш поширеним явищем серед нового покоління робітників. За даними Міжнародної організації праці, за останні два роки кількість працівників, які брали участь у страйках, подвоїлася. За минулий рік у страйках в США  приймали участь 485 тисяч робітників – найбільша кількість з 1986 року. А найбільш гучними стали виступи вчителів  у Арізоні, Оклахомі та Західній Вірджинії.

Як повідомлялось, грандіозний “різдвяний страйк” незабаром готують профспілки на британській  Royal Mail.