Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

ФПУ проти політики НКРЕКП

30 березня, 2017, 14:35

Як змусити українців платити за комуналку більше, не підвищуючи тарифи? На це питання, 28 березня 2017 року, відповіла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Вона прийняла рішення «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу». Таким чином комісія ввела для всіх українців абонплату за користування блакитним паливом.

Цікавим є той факт, що абонплата існувала і до цього, вона була включена в тариф. А тепер за користування мережами доведеться платити окремо. Ось тільки комісія промовчала – чи буде відповідно зменшена вартість газу, якщо складову транспортування виводять окремим рядком.

Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти даного рішення НКРЕ, яка грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, та принципами соціального діалогу, без обговорення з соціальними партнерами, вчергове ухвалена рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.

Встановлення фіксованої «абонплати» для населення та промисловості за користування газотранспортними та газорозподільними мережами, що є стратегічним інфраструктурним ресурсом держави, вчергове здорожчать вартість енергоносіїв, зведуть нанівець всі зусилля з енергозбереження та диверсифікації енергоносіїв, стануть черговим бар’єром соціально-економічного оздоровлення України.

Профспілки вимагають:

– негайного скасування прийнятого НКРЕКП рішення та накладення мораторію на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без проведення належного громадського обговорення та погодження із соціальними партнерами;

– притягнення до відповідальності винних посадових осіб НКРЕКП аж до їх звільнення із займаних посад;

– широкого обговорення національної тарифної політики в Парламенті та Уряді із залученням громадськості, експертів, сторін соціального діалогу.

Федерація профспілок України неодноразово заявляла про свою рішучу незгоду з політикою влади щодо комунальних тарифів. 6 липня 2016 року 45 тисяч профспілчан вже пікетували Кабмін та Верховну Раду з вимогою знизити тарифи. Ця ж вимога була озвучена під час Всеукраїнської акції 8 грудня.

Такі акції можуть повторитись, якщо вищезазначені вимоги ФПУ не будуть виконані. Але цього разу стануть ще масштабнішими. Федерація готова, разом з іншими профоб’єднаннями і громадськими організаціями рішуче виступити на захист інтересів спілчан.