Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Плідний соціальний діалог – головна умова для реалізації ефективної економічної політики

14 листопада, 2017, 12:46

13 листопада у Києві пройшла загальнонаціональна презентація результатів комплексного дослідження на тему «Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва». У заході взяли участь представники Уряду, роботодавців, профспілок та міжнародних організацій.

У своєму виступі Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий акцентував увагу на принципових питаннях, що відображають позицію профспілок, щодо актуальної у сучасних умовах проблеми економічного розвитку та створення сприятливого середовища для сталого підприємництва у нашої країні.

«У 2015 році у Києві спільно з експертами Міжнародної організації праці було обговорено Програму МОП «Гідна праця в Україні». Вже тоді пріоритетом номер один було визнано питання створення сприятливого середовища для сталого підприємництва. Ще одним пріоритетом було визнано питання забезпечення соціального розвитку та соціальних гарантій. Не менш важливим було названо розвиток соціального діалогу», – говорить Григорій Осовий.

Представники Уряду погоджуються, що соціальний діалог показує свою ефективність. Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко відзначає, що проблеми, які ставить перед владою бізнес, співпадають з напрямками роботи, які ставить перед собою Уряд. Першочергове завдання зараз – наздогнати те, що країна втратила за останні роки.

«На сьогодні ми вже відчуваємо позитивні сигнали від економіки. Після підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, (яке було ініційоване профспілками) ми бачимо суттєве збільшення надходжень від податків до Держбюджету, а також до Пенсійного фонду», – говорить Павло Розенко.

Також експерти відзначають, що жоден негативний прогноз, яких було багато під час обговорення збільшення мінімалки – не збувся. Отже, всі розрахунки та аргументи, які надавали профспілки, відстоюючи свою пропозицію, були цілком слушними. І це гарний приклад соціального діалогу.

Загалом, за цей період, соціальні партнери досягли значного прогресу у багатьох питаннях, відзначає Григорій Осовий. Є не тільки бачення, але і дії у цих напрямах. Але, на жаль, досі немає спільних, узгоджених дій, які би сприяли більш динамічному руху вперед.

Профспілковий лідер зазначив, що така презентація показує ті моменти де соціальні партнери можуть працювати більш плідно, та створювати спільну базу для старту в реалізації ефективної економічної політики і на її основі економічного зростання.