Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Поки одні рятують хімічну промисловість, інші її вбивають

13 квітня, 2017, 17:18

Експертна рада Національного комітету з промислового розвитку проаналізувала ситуацію, яка склалася у виробництві хімічних добрив. Враховуючи наростаючій дефіцит у забезпечення ними у цей весняний період аграріїв, який склав за останніми підрахунками 34%, вона розробила пропозиції Уряду стосовно підтримки вітчизняних виробництв.

«Федерація профспілок України та Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України були активними учасниками переговорного процесу у цієї справі. Нам потрібно підтримати вітчизняного виробника хімічних добрив, адже йдеться про соціальне самопочуття, добробут близько 60 тисяч працівників галузі.» – зауважив член Експертної ради Комітету, Голова ФПУ Григорій Осовий.

ВІн підкреслив, що необхідно розробити комплекс заходів, які б зробили українські мінеральні добрива доступними для аграріїв по ціні і не потребували їх закупівлі за кордоном, зокрема в Російської Федерації, з якої на сьогоднішній день поставляється біля півмільйона тон хімічних добрив, що може поставити нас в економічну залежність у цьому секторі від Росії. Крім економічної, тут є, зрозуміло, і політична складова. Тому Експертна рада Комітету, запропонувавши оперативні заходи, і надалі буде працювати над розв’язанням цього вкрай актуального для нашої країни питання, оскільки потреба сільського господарства України в хімдобривах оцінюється приблизно у 1,5 – 1,7 млрд. тон. У таких умовах вітчизняне виробництво буде витребувано на всі 100%. А розвиток виробництва означає нові робочі місця, відрахування податків, зборів у Держбюджет та місцеві бюджети.

Але, поки одні рятують, інші вбивають. НАК «Нафтогаз України» не полишає спроб зупинити Одеський припортовий завод. Так, в рамках розгляду свого позову, по примусовому стягненню заборгованості з ОПЗ, «Нафтогаз» 27 березня подав заяву про арешт рахунків заводу.

Частина боргу, за який йде мова, а саме 148 млн. грн сформувалось влітку 2016 року, до того, як Кабінет міністрів зобов’язав «Нафтогаз» постачати блакитне паливо на ОПЗ, незалежно від того, чи буде він оплачений.

Розгляд цієї справи призначено на 26 квітня.

Нагадаємо: Раніше «Нафтогаз» вже намагався зупинити ОПЗ, знизивши тиск подачі газу, проте тоді суд став на бік виробничників, і заборонив «Нафтогазу» таки дії.