Польська загроза для вітчизняної гірничодобувної галузі
14 червня, 2017, 12:16

Українські державні шахти переживають не найкращі часи через проблеми з фінансуванням. Гірники по кілька місяців не отримують зарплату, а умови праці бажають кращого. Щоб отримати зароблені кошти, працівники вимушені проводити страйки та акції протесту.
Поки Уряд не може визначитись з майбутнім державних шахт, на кваліфікованих гірників відкрили полювання закордонні роботодавці. В кадрових агентствах з’явилось чимало пропозицій для працівників шахт від польських компаній.
Як пояснює президент польського кадрового агентства PulsHR, вони вирішили шукати працівників в Україні через те, що на місцевому ринку праці відсутня необхідна кількість кваліфікованих кадрів.
«Протягом довгого часу ми давали вакансії на місцевому ринку праці, проте бажаючих майже немає. А українські шахтарі, вже готові фахівці, вони не потребують навчання, чимало з них має досить цікаві кваліфікації. Зараз ми вже працевлаштували кілька українських гірників, та продовжуємо шукати нових. – каже президент PulsHR Rafa Witasik.
Аналізуючи ситуацію навколо українських шахт, та зацікавленість поляків в наших гірниках, можна з впевненістю сказати, якщо не буде державної стратегії розвитку гірничодобувної галузі та її належного фінансування, країна ризикує втратити всі кваліфіковані кадри. Після чого, шахти можна буде сміливо закривати – працювати в них не буде кому.
Нагадаємо, загалом за минулий рік, українські трудові мігранти перерахували на батьківщину майже 7 млрд. доларів. Це 6,5% ВВП країни. За цим показником ми вже обігнали Молдову, де цей показник складає 6% ВВП.
Це офіційні дані. Насправді, експерти вважають, що коштів від заробітчан надходить набагато більше. Адже, ті хто працюють в сусідніх країнах, таких як Польща та Чехія, кошти возять самостійно, а не переказують через банки.