Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Поточний стан «Укрзалізниці», та перспективи реформування обговорили з керівництвом профспілчани

27 квітня, 2017, 13:11

Поточну ситуація у виробничих підрозділах та підприємствах «Укрзалізниці», нагальні проблеми працівників, стан дотримання трудового законодавства і дії профкомів в умовах впровадження роботодавцями скорочення, оптимізації, неповного робочого тижня, робіт у вихідні чи святкові дні стали темою засідання координаційної ради профорганізацій залізничників. Взяли участь в ньому і керівники ПАТ «Укрзалізниця».

Вони розповіли профспілчанам про стан справ у ПАТ, взаємодію між регіональними філіями і філіями товариства у процесі реформування залізничного транспорту, плани розвитку локомотивного господарства.

Зокрема, в планах керівництва виведення локомотивного господарства в окрему «вертикаль», розмежування ремонтної та експлуатаційної складових, перегляд системи ремонтів, що може спричинити і зміни в організації роботи окремих депо.

Протягом зустрічі керівники «Укрзалізниці» неодноразово підкреслювали, вони не збираються йти шляхом скорочень працівників, але все ж таки мають наміри регулювати чисельність ПАТ, зокрема, через обмеження приймання на посади, не пов’язані з рухом, зменшення адміністративного апарату, автоматизацію процесів і модернізацію, скорочення посад, які понад півроку лишаються вакантними без впливу на ефективність роботи. Водночас, керівництво запевняє, що зацікавлене в залученні до роботи на залізниці молоді, зокрема, робітників масових спеціальностей.

Учасники засідання – представники трудових колективів наголосили на нестачі у виробничих підрозділах працівників робітничих спеціальностей, членів локомотивних бригад, необхідності відповідного навчання. Йшлося також про гострий брак запасних частин, інструменту і матеріалів, аж до паперу для друку маршрутних листів, потребу у перегляді вартості ремонту локомотивів, неприпустимість ухвалення соціально-важливих рішень без обговорення з профорганами відповідного рівня тощо.

Профспілчани надали керівництву ПАТ аналітичну записку про найгостріші проблем локомотивного господарства. Ці дані повинні бути враховані при реформуванні «Укрзалізниці».