Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Повернення законів «16 січня»!?

08 листопада, 2016, 13:01

Законопроект про гарантії свободи мирних зібрань – вимога ЄС чи спроба влади захиститись від нового Майдану? Наразі йде мова про проект №3587. Рік він перебував в комітетах Верховної Ради, пройшов перевірку Венеціанської комісії, в якої викликав чимало зауважень, тому поки що на голосування не потрапляв. На думку європейських юристів низка положень законопроекту не відповідає демократичним нормам. Справа в тому, що якби такий закон діяв раніше, то розгін студентів 30 листопада 2013 року, так само як і наступні розгони, були б легальними і законними.

Сьогодні в парламенті зареєстровано загалом сім законопроектів на цю тему. Однак той факт, що на експертизу до Венеціанської комісії відправили  лише №3587, свідчить про те, що просувати будуть саме цей документ.

Цікаво, що згадка про цей законопроект співпадає зі зростанням протестних настроїв в Україні. За даними соціальних досліджень брати участь у протестах готові 6%, швидше готові – 18,2%. Рік тому ці показники становили 3,9% і 14,2% відповідно. Наприклад, в липневій акції профспілок взяли участь 45 тисяч українців. Загальну картину того, що відбувається, доповнює терміновий ремонт водометів, на який МВС виділило 9,5 млн гривень. До речі, згідно цього законопроекту силові підрозділи можуть на свій розсуд оголошувати, що мітинг втратив мирний характер. І тут відразу спливає ініціатива міністра МВС Арсена Авакова про презумпцію правоти поліцейського.

Спочатку підкорись поліцейському, потім оскаржуй – каже Арсен Аваков

Цікавий факт – законопроект 3587 активно лобіює Марина Ставнійчук, екс-очільниця Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АП часів Януковича. Вона вже тоді займалась цим питанням. Всі пам’ятають чим закінчилось обговорення гарантій свободи мирних зібрань при попередній владі. Прийняттям горезвісних законів «16 лютого».

Все вищезазначене вказує на те, що влада боїться масових протестів. Це свідчить про їх ефективність. Влада вимушена на них реагувати – та вирішувати нагальні проблеми українців. Саме таким чином, після чисельних акцій, в яких взяли участь десятки тисяч людей, Федерації профспілок України вдалось донести до Кабміну та Верховної Ради необхідність підвищення соціальних стандартів. Наразі, доопрацьований проект бюджету, з урахуванням пропозицій профспілок, вже знаходиться в Верховній Раді. Щоб захистити ці пропозиції під час голосування, профспілчани з усіх областей України готуються приїхати 17 листопада на Всеукраїнську акцію біля парламенту. Вимоги – підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн, підвищення прожиткового мінімуму, перегляд рішення щодо скорочення списків 1-2 (пільгова пенсія за шкідливі умови праці), та вирішення інших нагальних питань працюючих людей.