Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Працівники Volkswagen Group готуються до страйку

15 червня, 2017, 12:01

Профспілка працівників словацького заводу Volkswagen Group готується до страйку. Причиною стали нескінченні переговори з роботодавцем щодо підвищення заробітної плати 12 тисячам працівників заводу. Сьогодні відбудеться вже одинадцята зустріч профспілкових лідерів з керівництвом підприємства. Десять попередніх результату не дали.

Німецький концерн є одним з самих великих роботодавців в країні, тому за переговорами профспілок з керівництвом заводу стежить вся Словаччина. Профспілка вимагає підвищення заробітної плати на 16%, керівництво пропонує лише 8%, та одноразову премію 320 євро. Профспілки цю пропозицію не приймають. Вони вимагають 16%, і не менше. На це представники Volkswagen піти не готові.

Підставою таких вимог стало збільшення обороту підприємства, а як наслідок і прибутку.

«Мы считаем свои требования о повышении заработной платы оправданными и получили полное доверие членов всего коллектива. Если сегодняшний тур переговоров не приведет к удовлетворению требований работников, то профсоюзы перейдут к, так называемой, острой забастовке, которая находится в интенсивной стадии подготовки.» – каже голова Сучасного профспілкового комітету підприємства Зорослав Смолинській.

Він зауважує, працівники підприємства втомились від безрезультатних переговорів з роботодавцем. В них склалось стійке враження, що без силових методів, їх вимоги виконані не будуть.

Керівництво Volkswagen подробиці переговорів не коментує. Лише зауважує, що готово шукати компроміс, який задовільнить обидві сторони.

Останнього разу, колектив заводу готувався до страйку в 2014 році, проте ще жодного разу до справи не доходило. Профспілка розглядає страйк, як додатковий важиль тиску на роботодавця. Необхідно зауважити, що керівництво концерну Volkswagen веде напружені переговори не лише в Словенії. Є інформація про домовленість з профспілками відносно добровільного звільнення майже 10 тисяч працівників. Проте, досі невідомо яких філіалів це торкнеться. В Словенії сподіваються, що це лихо їх обійде стороною.