Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Працівники «Запоріжжяобленерго» припинять роботу через борги

16 листопада, 2017, 15:26

Страйк на підприємстві «Запоріжжяобленерго» все ж таки відбудеться. Головна вимога – виплатити заборгованість по заробітній платі, яка на сьогодні складає 150 млн грн.

Минулого місяця профспілка вже анонсувала страйк з 1 листопада, але згодом його відклали. Була надія на погашення боргів – проте загальна заборгованість лише зросла, тому далі зволікати співробітники підприємства не збираються. Страйк розпочнеться 27 листопада та буде безстроковим.

Затримки із виплатою заробітної плати на підприємстві почались після рішення НКРЕКП, яким комісія перевела «Запоріжжяобленерго» на так званий «нульовий алгоритм». Через це, всі кошти, що надходять на рахунки підприємства від споживачів послуг, повністю перераховуються ДП «Енергоринок».

Така ситуація виникла через великі борги промислових підприємств перед «Запоріжжяобленерго», через які воно не може своєчасно розраховуватись за електроенергію з ДП «Енергоринок». В НКРЕКП запевняють, що це вина підприємства – роботу з боржниками треба проводити активніше.

В «Запоріжжяобленерго» ці звинувачення відкидають, адже найбільшими боржниками є підприємства, що мають «екологічну бронь». Це означає, що не дивлячись ні на які борги, припинити постачання електроенергії на них не можна, адже це призведе до екологічної катастрофи. І такі підприємства користуються цим статусом, дозволяючи собі нехтувати своєчасною оплатою за послуги. Отже, питання необхідно вирішувати на національному рівні, а не на місцевому.

Заручниками цієї ситуації стали працівники «Запоріжжяобленерго». Заборгованість по виплаті заробітної плати становить три місяці. В профспілці зазначають, через постійні затримки з оплатою праці, з початку року з підприємства звільнилось більше 600 співробітників.

Страйк – остання надія людей привернути увагу до проблеми на підприємстві.