Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Правовий захист людини праці – пріоритет для профспілок

01 червня, 2017, 16:57

Актуальні питання соціально-економічного та правового захисту членів профспілок обговорили 1 червня заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко та голова Комітету з безоплатної правової допомоги при Асоціації адвокатів України Сергій Вілков.

На початку зустрічі її учасники підкреслили – у ФПУ та Асоціації адвокатів України спільні цілі та напрямки діяльності, захист прав людини, створення цивілізованих умов життя та праці громадян України, зокрема членів профспілок.

«Правовий захист людини праці – пріоритет для профспілок. Тому Федерація профспілок України зацікавлена у розширенні, розвитку та зміцненню співпраці з правозахисними організаціями, зокрема з такими, як Асоціація адвокатів України.» – наголосив Володимир Саєнко.

Заступник Голови ФПУ проінформував представника Асоціації про діяльність Федерації та її членських організацій в сфері підвищення ефективності та якості соціально-економічного захисту працівників. Зокрема мова йшла про наполегливу та плідну роботу фахівців ФПУ в плані удосконалення Трудового кодексу.

Сергій Вілков заявив, що ФПУ та Асоціація могли б підписати Меморандум про співпрацю. Це надало б правозахисній діяльності профспілкового руху та Асоціації нового імпульсу. На його думку, така співпраця могла б бути корисною і в сфері правового захисту працівників, і в сфері роботи над Трудовим кодексом та його реалізації на практиці.

«Поки ми чекаємо прийняття нового Трудового кодексу, вже зараз збільшена відповідальність за його порушення – 320 000 грн, до 5 років позбавлення волі за нецільове використання коштів, тощо. На мою думку, там є багато позитивного, але є важливе зауваження – цей кодекс це фактично чорнова калька з МВФ. Якщо проаналізувати європейське трудове законодавство, то багато норм з нього в українському проекті відсутні. Профспілку потрібно виписати окремим розділом, виписати окремі механізми.» – впевнений Сергій Вілков.