Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Представники коледжів та технікумів при підтримці профспілок висунули вимоги до Уряду

06 грудня, 2017, 17:13

6 грудня, поки під Верховною Радою тривали політичні протистояння, Кабінет Міністрів пікетували представники технікумів та коледжів з усіх областей України. Головна вимога – не допустити передачу фінансування вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації, тобто коледжів та технікумів, з Державного бюджету на місцевий рівень. Пікетування пройшло за активної підтримки Федерації профспілок України та її членських організацій.

В проекті бюджету на 2018 передбачається, що з 1 січня ці навчальні заклади позбавлять державного фінансування та передадуть на утримання обласних адміністрацій та КМДА, що неодмінно призведе до скорочення викладацького складу, а в деяких регіонах і закриття закладів. Учасники акції зазначили, що в зв’язку з цим істотно зросла соціальна напруга серед працівників коледжів і технікумів.

На мітингу біля Будинку Уряду виступив керівник Прес-центру ФПУ Юрій Работа. Він наголосив, що Федерація профспілок України розділяє струбованність ситуацією з фінансуванням технікумів та коледжів, активно підтримує зусилля їх представників.

В цей же час, Голова ФПУ Григорій Осовий виступив на засіданні Кабінету Міністрів України на підтримку вимог студентів і викладачів технікумів та коледжів.

Учасники акції вимагають від Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України:

 1. Збільшити обсяги видатків на виплату академічних і соціальних стипендій студентам пропорційно зростанню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
 2. Забезпечити просування по тарифній сітці для посад педагогічних працівників коледжів, технікумів та прирівняних до них училищ одночасно з просуванням по ній педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.
 3. Передбачити видатки на освітню субвенцію для міста Києва в розмірі 3,9 млрд грн для забезпечення виплати заробітної плати освітянам у повному обсязі.