Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Президенти, Прем`єр-міністри VS Профспілки

10 травня, 2019, 20:50

США. Майже через декілька днів після інавгурації, а саме 23 січня 2017 року, 45-ий Президент Сполучених Штатів Америки – Дональд Трамп зустрівся з лідерами американських профспілок та рядовими профспілковцями. Ще через рік, 21 лютого 2018 року, Президент Трамп в Білому Домі знову зустрівся з профспілками, що представляють інтереси 16,2 мільйонів працівників. Попри велику профспілкову критику політики американського Президента, він знаходить час на проведення соціального діалогу.

“Я дивлюся на обличчя ваших людей. Я міг би бути одним з вас”, – сказав Трамп у вересні 2018-го на зустрічі з працівниками нововідкритого сталеливарного заводу в штат Іллінойс.

КАНАДА. Через шість днів після того, як Джастін Трюдо став 23-їм Прем’єр – міністром Канади, а саме 10 листопада 2015 року, він зустрівся з Президентом Канадського Конгресу Праці, що консолідує в профспілковому русі 3,3 мільйони членів.

26 лютого 2016 року президент Конфедерації національних союзів в Монреалі зустрівся з Прем’єром Трюдо та зазначив:

«Обмін думками з новим прем’єр-міністром Канади були дуже плідними та відкритими. Вони радикально контрастують з відносинами колишнього прем’єр-міністра Стівена Харпера з організаціями громадянського суспільства протягом епохи консервативних відносин.”

У жовтні 2017 року пан Трюдо також провів зустріч з представниками профспілки Unifor, яка захищає трудові права працівників приватного сектору Квебеку та Канади та є членом найбільшої профспілки Квебеку QFL, що входить до складу Канадського Конгресу Праці.

27 листопада 2018 року – представники профспілок Dias та Unifor зустрілися з Прем’єр-міністром. За повідомленням сайту RadioCanada профспілки визначили цю зустріч – дуже продуктивною.

І вже 23 лютого 2019 року на зустрічі членами профспілки будівельників Джастін Трюдо наголосив:

«Саме профспілки боролися за справедливу заробітну плату, розумні години і безпечні робочі місця. У Оттаві ми слідуємо вашому прикладу і діємо в інтересах канадців.»

Також Прем`єр Канади не знехтував запрошенням та прийняв участь у неформальній дискусії з лідером Профспілки будівельників під час їх Конференції, що відбулась 30 квітня 2019 року.

КИТАЙ. Президент КНР, пан Сі Цзіньпін 29 жовтня 2018 року зустрівся з новим керівництвом Всекитайської федерації профспілок, яка налічує понад 300 мільйонів членів, 140 мільйонів – трудові мігранти з сільської місцевості, які працюють у містах.

ЄВРОПА. Що стосується очільників країн Європи, то навіть немає сенсу перелічувати їх зустрічі з профспілками. По-перше, деякі з них є вихідцями з профспілкового середовища, як наприклад Прем’єр-міністр Швеції – Стефан Левен, який очолював профспілку робітників металургійної промисловості «IF Metall». Або як у Польщі, професійна спілка «Солідарність» переросла у суспільно-політичний рух та згодом ії співзасновник Лех Валенса взяв відповідальність за розвиток країни у 1990 році.

По-друге, європейські лідери ніколи не забувають за соціальний діалог та тісну співпрацю з профспілками. Ліві партії Європи, об’єдналися в загально-європейську Партію європейських соціалістів, провели в Мадриді з’їзд, який  ухвалив нову програму – «Новий Соціальний договір для Європи. Маніфест Партії європейських соціалістів – 2019». Фундаментальна вимога Маніфесту  – побудувати більш справедливий Європейський Союз,  Європу Рівності та Справедливості. Друга вимога Маніфесту – справедлива оплата праці. Третій пункт Маніфесту – про необхідність підтримки сили профспілок і план створення спеціального європейського органу з питань праці.

8 травня цього року Федерація профспілок України відправила новообраному Президенту України – Володимиру Зеленському запрошення до зустрічі з профактивом, та виокремила 8 пріоритетних питань для обговорення. Найближчим часом дізнаємось, – прийме на озброєння Президент практику світових лідерів щодо активного діалогу з профспілками?