Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Приходь на акцію профспілок 8 грудня – підтримай вимогу знизити ЖКГ тарифи

07 грудня, 2016, 11:24

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

 Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Вимога №2: Знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.

Аргументація:

При зростанні середньої заробітної плати за останні 5 років на 58,4%, вартість гарячої води для населення зросла на 559% (більш ніж у 5 разів), природного газу – на 862% (майже в 9 разів).

У 2016 р. ціна на газ збільшилась удвічі (через скасування пільгової вартості спожитого газу у обсязі 1200 м3 за ціною 3600 грн.), на електроенергію – на 61%.

В структурі витрат домогосподарств середньостатистичної української сім’ї витрати на продукти харчування і комунальні послуги в жовтні 2016 року становили 74%.

Шляхи реалізації:

1) Провести у I кварталі 2017 року Парламентські слухання зі звітом Уряду, НКРЕКП за участі органів місцевого самоврядування щодо економічної обґрунтованості встановленої ціни на природний газ та тарифів на житлово-комунальні послуги та достатності мір соціального захисту населення.

2) На розгляді відповідних Комітетів ВРУ знаходиться низка законопроектів, спрямованих на зменшення фінансового навантаження на споживачів, які потребують негайного розгляду, зокрема проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо здешевлення вартості житлово-комунальних послуг для побутових споживачів) (реєстр. №5321 від 31.10.2016) та законопроект за реєстр. № 2677 від 20.04.2015 «Про внесення зміни до статті 16 Закону України «Про ціни і ціноутворення» щодо участі організацій громадянського суспільства у державному регулюванні цін».

Законопроектом за реєстр. № 5321 пропонується внесення змін і доповнень в статтю 197 Податкового кодексу України, що передбачають звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання житлово-комунальних послуг для побутових споживачів, та звільнення від оподаткування операцій, пов’язаних із забезпеченням побутових споживачів природним газом внутрішнього видобутку.

Прийняття цього проекту нормативно-правового акту сприятиме впровадженню прозорих правил визначення ціни на природний газ для населення та встановлення економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги.

Законопроект за реєстр. № 2677 був розроблений Федерацією профспілок України з метою поновлення права громадських організацій, у т.ч. профспілок, на здійснення контролю за додержанням державної дисципліни цін спільно з відповідними центральними органами виконавчої влади, які реалізують політику ціноутворення (норму в 2012 році було вилучено із Закону України «Про ціни і ціноутворення»).

Прийняття цього законопроекту посилить контроль громадськості за додержанням державної дисципліни цін на товари та послуги та сприятиме встановленню їх на економічно обґрунтованому рівні.

Очікувані результати:

Збалансованість політики ціноутворення з політикою доходів населення з метою недопущення поширення бідності.

2