Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Приходь на акцію профспілок 8 грудня – підтримай вимогу реформувати оплату праці

07 грудня, 2016, 11:33

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

 Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Вимога №3: При реформуванні оплати праці забезпечити справедливий розподіл результатів праці, запровадити галузеві стандарти оплати праці, дотримання конвенцій МОП, Європейської соціальної хартії. Вилучити із законопроекту № 5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення, втручання в автономне право сторін визначати умови оплати праці.

Аргументація:

Існуюча в Україні диференціація заробітної плати зумовлена відсутністю прямого зв’язку заробітної плати з необхідними витратами енергії і групами фізичної активності працівників, рівнем складності та кваліфікації праці, професійної освіти працівника, економічними результатами господарської діяльності та ринковою кон’юнктурою тощо.

Так, за даними Держстату в жовтні ц.р. найвищі зарплати отримували працівники авіаційного транспорту (понад 27 тис. грн). При цьому, середня зарплата працівників промисловості становила 6232 грн, будівництва – 4977 грн, сільського господарства – 4459 грн, освіти – 3670 грн, охорони здоров’я – 3452 грн.

Доля оплати праці в ВВП становить 41,2%, в доходах населення – 39%.

В Аналітичній доповіді до Щорічного послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2016 році» акцентовано на необхідності запровадження додаткових заходів щодо регулювання міжгалузевих співвідношень заробітної плати, які можуть бути здійснені або за рахунок посилення державного регулювання (встановлення обов’язкових підвищувальних коефіцієнтів мінімальної заробітної плати для галузей), або шляхом удосконалення договірного регулювання (зокрема, шляхом затвердження методики розрахунку галузевого стандарту оплати праці, обов’язкової для застосування при укладанні галузевих угод).

Шляхи реалізації:

1. Вилучити із законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (доопрацьований), реєстр. № 5130 від 03.11.2016, норми щодо звуження гарантій оплати праці, втручання в автономне право

33-1