Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Приходь на акцію профспілок 8 грудня – підтримай вимогу підвищити І тарифний розряд ЄТС

07 грудня, 2016, 11:40

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

 Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Вимога №4: Забезпечити в Держбюджеті-2017 кошти для встановлення І тарифного розряду ЄТС у розмірі, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати та відповідне фінансування праці 3 мільйонів працівників бюджетної сфери.

Аргументація:

На сьогодні грошовий розрив між розміром базового тарифного розряду ЄТС (1185 грн) і мінімальною заробітною платою (1450 грн) складає 265 грн.

У п. 2.29 Генеральної угоди на 2016-2017 роки Уряд зобов’язався забезпечити у 2017 році скорочення грошового розриву між розміром посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду ЄТС і мінімальною заробітною платою на рівні, що перевищує прогнозний індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року), тобто щонайменше до 243 грн.

Згідно чинного законодавства (ст. 96 Кодексу законів про працю України та 6 Закону України «Про оплату праці») формування тарифної сітки (схеми посадових окладів) провадиться на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Внаслідок невиконання законодавства середньомісячна заробітна плата працівників бюджетної сфери є найнижчою по економіці. Станом на жовтень 2016 року в цілому по економіці середня заробітна плата – 5350 грн, у галузях освіти – 3670 грн (на 31,4 % менше), охорони здоров’я– 3452 грн (на 35,5 % менше), культури – 3754 грн (на 29,8 % менше).

Шляхи реалізації:

Передбачення в Державному бюджеті України на 2017 рік коштів в повному обсязі на оплату праці 3 мільйонів працівників бюджетної сфери, зокрема в галузях освіти, охорони здоров’я, науки, культури, держслужби, соціального захисту.

Очікувані результати:

Подолання дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери та бідності серед працюючих.

4 4-1