Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Приходь на акцію профспілок 8 грудня – підтримай вимогу не чіпати стипендії

07 грудня, 2016, 11:52

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

 Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Вимога №5: Не допустити руйнування системи стипендіального забезпечення – стипендію кожному встигаючому студенту.

Не можна допустити внесення змін до деяких законодавчих актів України, що потягнуть за собою суттєві зміни в системі стипендіального забезпечення. А саме необхідно залишити в чинній редакції ст. 22 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», оскільки в редакції, що пропонується, для зазначених категорій громадян передбачається виплата лише академічної стипендії у разі призначення.

Не можна змінювати й редакцію ст. 9 ЗУ «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні». Оскільки редакція, що пропонується, виключає таку державну гарантію, як підвищення стипендії у співвідношенні з визначенням вартості прожиткового мінімуму. Та ж нова версія згаданої вище ст.9 ЗУ пропонує виключити підвищення стипендії у співвідношенні з визначенням вартості прожиткового мінімуму.

Також важливо залишити в чинній редакції ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», оскільки у разі внесення змін відбудеться заміна стипендії в розмірі, який має фіксоване співвідношення до стипендії у відповідному навчальному закладі (на 50% вище) на соціальну стипендію, розмір та порядок призначення якої встановлюватиметься Кабміном.

Прийняття запропонованих змін може погіршите соціальний захист молоді, що призведе до напруження серед цієї категорії громадян.