Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Приходь на акцію профспілок 8 грудня – підтримай вимогу ліквідувати борги по зарплаті

07 грудня, 2016, 11:57

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Вимога №6: Для ліквідації заборгованості із заробітної плати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту економічних прав працівників, заснування спеціальної «гарантійної установи виплати боргів», відповідно до європейської практики і конвенцій МОП.

Аргументація:

За офіційними даними, обсяг зарплатних боргів з початку 2016 року зріс на 4,3% та станом на 1 листопада 2016 року становив 1962 млн. грн.

1290,7 млн. грн, або 65,8% зарплатних боргів припадає на економічно активні підприємства, з яких 262 млн. грн складають борги держпідприємств (станом на 1 травня 2015 року складали 229,8 тис. грн). Кількість працівників економічно активних підприємств щодо яких порушено право на своєчасне одержання зарплати, склала 148,2 тис. осіб.

Обсяг зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах зріс із 316,6 (на 1.02.2015 р.) до 632,0 (на 1.11.2016 р.) млн. грн.

Шляхи реалізації:

 1. Профспілкові законодавчі ініціативи із забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, зокрема щодо посилення економічного захисту працівників, були враховані робочою групою при доопрацюванні проекту Трудового кодексу (реєстр. № 1658 від 20.05.2015) до другого читання.
 2. Прискорити розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки», реєстр. № 5315 від 28.10.2016, внесений народними депутатами України Вілкулом О.Ю., Колєсніковим Д.В., Павловим К.Ю., Гальченком А.В.
 3. До Верховної Ради України народним депутатом Березкіним С.С. внесено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати» (реєстр. № 2533 від 03.04.2015), який розроблений із врахуванням профспілкового законопроекту. Законопроект включено до порядку денного п’ятої сесії Парламенту.
 4. Ратифікувати ст. 25 Європейської соціальної хартії (переглянутої) та ч. ІІІ Конвенції МОП 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця та розробити відповідний законопроект з урахуванням європейської практики.

6