Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Приходь на акцію профспілок 8 грудня – підтримай вимогу підвищити пенсії

07 грудня, 2016, 12:09

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Вимога №8: Забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати.

Аргументація:

З 1 грудня 2016 року мінімальний розмір пенсії за віком становить 1247 грн, що вдвічі нижчий за реальний прожитковий мінімум, визначений для непрацездатних осіб (на жовтень 2016 р. – 2309 грн).

У 2017 році пропонується мінімальну пенсію за віком збільшити лише на 10%, тобто до 1373 грн, чого вкрай недостатньо в нинішніх умовах.

Середній розмір пенсії на 1 жовтня 2016 року становив 1745 гривень, який навіть не досягає реального прожиткового мінімуму.

За останні роки майже вдвічі знизився показник співвідношення розміру середньої пенсії до середньої заробітної плати в країні: з 56,1% у 2009 році до 32% у 2016 році.

У зв’язку із зазначеним, все більше і більше пенсіонерів опиняється за межею бідності. Так, пенсії в розмірі до реального прожиткового мінімуму нині отримує 10 млн. осіб (з 12 млн.), тобто більше 80 % від усіх пенсіонерів.

Причиною такого низького рівня пенсійного забезпечення є те, що тривалий час пенсії не осучаснюються (останнє осучаснення пенсій було у 2012 році). З 2015 року зупинено індексацію пенсій. Пенсіонери з однаковим страховим стажем і заробітком, отримують пенсії з різницею більш ніж у два рази лише тому, що вони вийшли на пенсію у різні роки.

У Верховній Раді України знаходиться на розгляді депутатський законопроект (реєстр. № 4318) про відновлення осучаснення пенсій, але, на жаль, до порядку денного засідання Верховної Ради він не включається.

У продовження кампанії «затягування пасків», із квітня 2015 року, як тимчасовий захід, було запроваджено обмеження при виплаті пенсій в період роботи (виплата пенсій здійснюється у розмірі 85%, але не менше 1,5 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, а в період роботи на окремих «спеціальних» посадах – виплата пенсії не провадиться).

Цей порядок виплати пенсій Верховною Радою України було продовжено на 2016 рік і нині його пропонується продовжити на 2017 рік.

За інформацією Пенсійного фонду, зазначений порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам у 2016 році застосовувався до 555 тис. із загальної їх чисельності 2,3 млн. осіб.

Шляхи реалізації:

Передбачити у Державному бюджеті на 2017 рік кошти для підвищення мінімальної пенсії до рівня реального прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Внести зміни до статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо відновлення щорічного осучаснення пенсій.

Вилучити із проекту закону № 5130 норми щодо продовження на 2017 рік обмеження при виплаті пенсій працюючим пенсіонерам.

Очікувані результати:

Підвищення життєвого рівня пенсіонерів, скорочення бідності в Україні.

8 8-1 8-2