Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Приходь на акцію профспілок 8 грудня – підтримай вимогу повернути санаторно-курортне лікування

07 грудня, 2016, 12:14

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

 Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Вимога №9: Повернути у 2017 році працівникам право на санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення за рахунок коштів соцстрахування. Ухвалити на поточній сесії законопроект № 2245.

Аргументація:

         У шкідливих умовах праці працює майже кожний третій працівник. Для збереження трудового потенціалу та упередження втрат економіки працівники потребують профілактичного лікування професійних та загальних захворювань, виробничого травматизму. В іншому випадку це призводить до скорочення тривалості життя, втрати економіки внаслідок високого рівня захворюваності, адже витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності щорічно сягають 8–9 млрд. грн.

З 1 січня 2015 року прийнято новий Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», яким скасовано право працівників на санаторно-курортне лікування, а дітей – на літнє дитяче оздоровлення.

Внаслідок цього залишилися без життєво необхідних соціальних послуг (щорічно): санаторно-курортного лікування та відновлення професійного здоров’я понад 250 тис. громадян, близько 200 тис. дітей не змогли оздоровитися в літніх дитячих таборах, не забезпечено повноцінне профілактичне лікування у 60 санаторіях-профілакторіях виробничих підприємств та 63 навчальних закладів. Потреба у санаторно-курортному лікуванні посилилась і в зв’язку з поверненням на підприємства працівників-учасників антитерористичної операції.

З іншого боку, це призводить до згортання мережі й руйнації санаторно-курортних та дитячих оздоровчих закладів. Зрештою, держава втрачає щорічно майже 0,5 млрд. грн. податкових надходжень від реалізації путівок.

З метою уникнення цих втрат і повернення права працівників на санаторно-курортне лікування та оздоровлення дітей потрібно передбачити в Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» норми щодо санаторно-курортного лікування застрахованих осіб і оздоровлення дітей.

Шляхи реалізації:

Прийняти Верховною Радою України проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо надання соціальних послуг), реєстр. № 2245, підтриманий Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Очікувані результати:

Підвищення тривалості життя громадян, збереження трудового потенціалу, зменшення захворюваності.

9