Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Прикриваючись мінімалкою

11 січня, 2017, 16:27

Транспортна криза в Київський області. В Борисполі 11 січня водії маршрутних автобусів не вийшли на лінії, вимагаючи підвищення зарплатні, гідних умов праці та покращення технічного забезпечення. Зараз, за словами працівників, вони отримують 2500 грн. Цього їм недостатньо.

Перевізники ж посилаються на збитковість, подорожчання палива та автозапчастин. Також, за їх словами, вони не отримують повної компенсації за перевезення пільговиків. А ще, для покриття затрат, вони вимагають підвищити вартість проїзду з 3,5 грн до 5 грн.

15977658_235172146910013_6707397142655661404_n

«Зі свого боку Виконавчий комітет виконує всі фінансові зобов’язання перед перевізниками. Так, останні роки не було дотацій з Державного бюджету на компенсацію перевезень пільговиків. Проте, міський бюджет вишукував хоч якісь кошти на покриття збитків перевізникам. Ми навіть пішли на обмеження, не більше двох пільговиків за рейс.» – зазначає Перший заступник міського голови міста Бориспіль Микола Корнійчук.

«В грудні 2016 року перевізникам з міського бюджету було виділено 700 тис гривень компенсації за перевозку пільгових категорій населення. Незважаючи на це, вони в односторонньому порядку вирішили возити лише по одному пільговику за рейс. Хоча це і пряме порушення і закону і наших домовленостей.» – каже депутат Бориспільської міської ради Ярослав Годунок.

Ще однією причиною підвищення тарифу перевізники вказують зростання мінімальної заробітної плати. Щоб врегулювати ситуацію до автопарку завітали депутати міської ради, та громадські активісти. Під час розмови виявилось, що підвищення мінімалки тут ні до чого. Водії і раніше отримували заробітну плату на цьому рівні. А їх головна вимога – а підняття вартості проїзду. Так само як і в перевізників.

Взагалі, щоб захистити свої права, водіям треба не йти на поводу у власників підприємств, які не хочуть втрачати свої надприбутки, а створити профспілку. Це дасть змогу на рівних спілкуватись з роботодавцями, бо працівники отримають законні важилі для боротьби за свої права.

А поки водії, та власники автотранспортних підприємств пишуть листи з вимогами підняття тарифу на проїзд, депутати міськради готують звернення до контролюючих органів з вимогою перевірки перевізників. Насамперед їх фінансової діяльності. Також в міськраді звертають увагу, що попередження про страйк не було – а це пряме порушення закону. Тому на місце події депутати викликали патрульну поліцію, та написали заяву на водіїв, у якій йшлося про недотримання правил договору тендеру, та масове порушення умов планових маршрутів.

l6i5syow0ac 16-01-11-2-768x432

Якщо перевізники не повернуться на маршрути, в міськраді готові підняти питання про розірвання договору, та оголошенню нового тендера на перевезення пасажирів у місті. Збільшувати ціну за проїзд, прикриваючись підвищенням мінімалки, та отримувати надприбутки, перевізникам ніхто не дасть.

Далі буде…

Рак Богдан
редактор ФПУnews