Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Пріоритети соціальної політики

24 березня, 2017, 15:08

Міністр соціальної політики України Андрій Рева назвав чотири пріоритети щодо здійснення Урядом соціальної політики в Україні. Виступаючи на засіданні Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, він зазначив, що Уряд на початку своєї діяльності в квітні 2016 року, усвідомлюючи складність соціально-економічної ситуації в країні, головним пріоритетом для себе визначив підвищення якості та рівня життя українських громадян.

Першим пріоритетом було визначено комплексну реформу системи оплати праці, запровадження європейських стандартів у сфері соціально-трудових відносин. Другим пріоритетом зазначено реформу системи пенсійного забезпечення. Третім – забезпечення адресності в наданні державної соціальної допомоги. Четвертим важливим напрямом роботи над підвищенням соціальних стандартів Міністр назвав децентралізацію системи соціальних послуг та їх розвиток на рівні територіальних громад.

Урядовець зазначив, що зазначені кроки мають суттєвий вплив на зменшення рівня бідності та є ключовими елементами у встановленні соціальної справедливості в країні.

Якщо ці кроки будуть виконані так, як про них розповідають, то це буде досить непогано. Проте вже зараз можна побачити, що де які питання пробуксовують. Наприклад – трудовий кодекс, якій, нарешті, підготували до розгляду в Верховній Раді. Так, в ньому є чимало позитивних моментів, але є й такі, що прямо протирічать рекомендаціям міжнародних партнерів, та Міжнародної організації праці. Ці, незрозумілі правки, внесені не кабміном, а депутатами, тому є великі сумніви, щодо того, як буде виглядати новий трудовий кодекс.

Що ж стосується реформи пенсійного забезпечення, то, ймовірно, вже вся країна чекає – коли ж її нарешті презентують. Бо чуток ходить багато, чимало є авторитетних заяв, але жодного документу досі ніхто не бачив.

Забезпечити успішність цих реформ може контроль громадськості, обійти який не зможуть ні урядовці, ні депутати. Саме тому Федерація профспілок України бере активну участь в обговоренні всіх нових законопроектів, постійно звертає увагу урядовців на слабкі місця в документах, пропонує свої варіанти тих чи інших норм, та слідкує за дотриманням Кабміном рекомендацій Міжнародної організації праці.