Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Проблема нестандартної зайнятості турбує фахівців більше ніж рівень безробіття

17 жовтня, 2017, 17:29

Згідно класифікації Міжнародної організації праці, близько половини всіх трудящих у світі працюють в нестандартних умовах (робота неповний робочий день, сезонна, вахтова тощо). Лише 25% працівників працюють на постійних контрактах, 35% є самозайнятими. 13% працюють за тимчасовими контрактами, а 12,3% зайняті в неформальному секторі.

«В той час як проблема безробіття відходить на другий план, головним викликом для світового ринку праці стає нестандартна зайнятість», – заявив Голова аналітичного департаменту МОП Джефф Джонсон.

Головні проблеми з якими стикаються працівники, які працюють за нестандартними умовами, це низька оплата праці, відсутність соціального захисту та знижена продуктивність.

Нестандартна зайнятість є продуктом не тільки сучасного суспільства, вона існувала і раніше. Як приклади можна привести неповну зайнятість, позмінну роботу, сезонну зайнятість, а також вахтовий метод праці та гнучкий графік робочого дня. Всі ці види зайнятості, відмінної від стандарту, можна було виявити і раніше, але за останні десятиліття її обсяги значно зросли.

В Європі нестандартна зайнятість поширюється дуже швидко, насамперед в таких країнах як Ірландія, Мальта та Словаччина. Дуже висока частка нестандартної зайнятості в Азії, наприклад, у В’єтнамі 67% робітників працюють у нестандартних умовах.

«Поки що нестандартна зайнятість програє традиційній по зарплатах. Тимчасові працівники, за статистикою, отримують на 55% менше ніж їх колеги з постійними контрактами. Доходи неформально зайнятих ще нижче», – додає Джефф Джонсон.

Згідно даних МОП, серед формально працевлаштованих бідність не перевищує 12%, в той час як для неформально працюючих та тимчасово зайнятих цей показних доходить до 35%.

Зростання нестандартної зайнятості підтверджує зацікавленість в ній зі сторони роботодавців. І, як стверджують фахівці, в умовах ненульового безробіття ситуація не зміниться. Тобто високий рівень безробіття в країні і веде до поширення нестандартних умов праці.


Довідково: виділяють наступні види нестандартної зайнятості: неповна або часткова зайнятість, непостійна або тимчасова зайнятість, позикова праця, дистанційний працю, або “телеробота”, надомну працю, включаючи фріланс, самозайнятість, а також особливий вид нестандартної зайнятості – праця в сфері неформальної економіки.