Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Проблеми на вітчизняному ринку праці привернули увагу влади

09 жовтня, 2017, 16:18

Вітчизняний ринок праці все більше страждає через нестачу кваліфікованих робітників. Занепад професійно-технічної освіти, та масова трудова міграція за кордон вже давно непокоять експертів, нарешті на це звернули увагу й урядовці.

«На ринку праці дуже не вистачає кваліфікованих робітників, тому нам необхідно розвивати професійно-технічну освіту. Подивимось на розвинуті європейські країни. В Голландії, наприклад, 70% випускників шкіл отримують професійно-технічну освіту. А в нас 80% йдуть за вищою освітою», – зауважує Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

За словами міністра, вища освіта необхідна, але не варто забувати про професійно-технічну.

«Система профтехосвіти в занепаді. Останні два роки ми намагаємось її модернізувати, адже отримання першої робітничої професії – важлива соціальна подушка, яка вже забезпечує людину роботою,» – додає Лілія Гриневич.

До речі, як свідчить статистика на ринку праці, зараз середня заробітна плата, яку пропонують представникам робітничих спеціальностей вища ніж в готельно-ресторанному бізнесі. А середні зарплати будівельників перевищують середні зарплати юристів.

Багато експертів не довіряють цій статистиці, точніше цифрам в ній, але всі погоджуються, нестача кваліфікованих працівників є, і роботодавці вже замислюються над тим, як утримувати людей. Отож і заробітні плати потроху пішли вгору. Але для того, щоби в країні вистачало кваліфікованих робітників необхідно не лише піднімати професійно-технічну освіту, а й престиж робітничих спеціальностей.

Також важлива і реформа заробітної плати, на якій наполягає Федерація профспілок України. Необхідно зробити перерозподіл прибутків власників підприємств та збільшити ту частину, яка іде на заробітну плату працівникам.