Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Проблеми трудової міграції, та реінтеграція заробітчан

15 березня, 2017, 15:34

Щороку суттєво збільшується кількість від’їжджаючих на роботу за кордон українців. Так, з 2010 по 2016 роки зростання виданих запрошень на роботу у Польщі склало 650%. 1-е півріччя 2016 року – 635 тис запрошень, тобто за весь рік ми можемо стверджувати, що буде близько 1270 тис. Для порівняння – у 2010 році було видано всього 180 тис. запрошень.

Сьогодні, трудові мігранти відіграють дуже важливу роль в Україні, саме вони є інвесторами №1 в економіку країни та вагомим чинником збереження макроекономічної стабільності. Такі висновки зробили учасники круглого столу “Роль трудових мігрантів в економічному розвитку України та умови їхньої реінтеграції”, який, 14 березня, провела Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування.

На жаль, в Україні зберігається ставлення до трудових мігрантів, як до людей, які виїхали кудись і про них можна забути. Хоча, це зовсім не так. Адже, багато українців намагаються влаштуватися на роботу в інших країнах, заїхавши туди не з робочою, а з туристичною візою, що переводить їх фактично у категорію нелегалів, з суттєвим зниженням можливостей соціального захисту. Необхідно постійно надавати нашим мігрантам візову та консульську підтримку, допомогу в оформленні трудових договорів та медичної страховки.

«Ми виступаємо за те, щоб люди їздили тільки на легальну роботу, отримували офіційну зарплату, платили там податки, мали соціальний захист. Попрацювавши таким чином деякий час, ці люди вироблять стереотип подібного життя і повернувшись в Україну не зможуть існувати в умовах хабарництва, отримання чорних зарплат і відсутності соціального захисту.» – заявив голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Нелегальна трудова міграція непокоїть і профспілчан. Профспілки, покликання яких – захищати права трудящих, не можуть залишити поза увагою негативну тенденцію зростання кількості порушень щодо українців за кордоном, які все частіше вимушені працювати й жити у неналежних, подекуди рабських умовах, не маючи змоги захистити свої права.

«Проблема трудової міграції набула такої сили, що зараз профспілками обговорюються можливості забезпечення захисту українців, які працюють за кордоном та збереження їх членства у професійних союзах. Зокрема, ми вважаємо, що сьогодні назріла потреба створення єдиного центру підтримки трудових мігрантів.» – зауважила Голова Всеукраїнської профспілки виробничників та підприємців Наталія Землянська.

Взагалі, профспілки зараз активно вивчають законодавство, як українське, так і міжнародне, для пошуку можливостей для захисту трудових мігрантів, та готують пропозиції до Уряду та Верховної Ради, щодо приведення вітчизняних законів про працю до міжнародних стандартів. Федерація профспілок України має намір створити Центр з питань трудової міграції та адаптації тих, хто повертається з заробітків за кордоном і потребує надійний захист своїх законних прав та інтересів.

Варіант тимчасового працевлаштування в Європі, при скороченні робочих місць в Україні – є гарною альтернативою збереження кваліфікованих кадрів, вважають у профспілках, та готові слідкувати за легальним, прозорим та простим процесом тимчасового працевлаштування закордоном кожного профспілчанина.