Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Продані на плантації: 26 років сучасного рабства в незалежній країні

27 липня, 2017, 09:38

Для українців рабські плантації виросли з зерен соціальної незахищеності, боргів по зарплаті, що сягнули вже 2,32 млрд гривень, та несправедливого розподілу результатів праці. Від павутиння жебрацтва і сексуального рабства до експлуатації трудових мігрантів, починаючи з 1991 року майже 200 000 українців ставали жертвами торгівлі людьми. Людина не товар, однак має свій цінник.

За кожним з цих випадків стоїть не лише вразливість жертв, але й недостатня обізнаність усього суспільства. У цю п’ятницю, 28 липня в Києві пройде акція з протидії сучасному рабству, присвячена Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми, який відзначають 30 липня.

Акція почнеться 28.07.2017 о 17.00 біля станції метро Майдан Незалежності перед пам’яткою архітектури «Архистратиг Михаїл». У рамках заходу передбачається:

 • інформаційний перфоменс акторів та режисерів студії при Київському Академічному театрі ляльок та незалежних митців;

 • виставка дитячих робіт «Будь обережним! Торгівля людьми – це може трапитися з кожним!»;

 • випуск у небо шарів з символікою акції;

 • консультативний куточок за участю експертів у сфері протидії торгівлі людьми;

 • розповсюдження інформаційних матеріалів і браслетів з символікою акції та інше.

#людинаНЕтовар. Приєднуйтесь.

Захід відбудеться за ініціативи Міністерства соціальної політики, Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради, ОБСЄ та інших. Підтримують акцію, зокрема, профспілкові об’єднання, адже явище сучасного рабства в Україні здебільше пов’язано саме із трудовою експлуатацією.

Так, якщо в 2004 році трудова експлуатація складала 31% від усіх зафіксованих в Україні випадків торгівлі людьми, то в 2016 році ця цифра зросла до 93%. Минулого року лише офіційно було зафіксовано 456 фактів сучасного рабства українців з трудовою ознакою.

Метастази работоргівлі тягнуться від дорослих чоловіків і жінок, що стають жертвами трудової та сексуальної експлуатації, до маленьких дітей, яких примушують жебракувати. За даними ООН кількість працюючих дітей у світі сягає близько 168 млн, 85 млн з них задіяні на небезпечних роботах. Явище торгівлі людьми є злочином із стрімкою динамікою поширення, у XXI столітті індустрія визнана найшвидше зростаючою.

Для України ситуація із поширенням рабської праці загострилась у 2014 році у зв’язку із появою вразливої категорії громадян, що постраждали внаслідок російської агресії. Сьогодні зазначена кримінальна діяльність потребує більш широкого висвітлення задля упередження збільшення кількості жертв трудової експлуатації. 2017-й оголошено в Україні роком боротьби із торгівлею людьми.

Зазначимо, з метою протидії нелегальній трудовій міграції, що несе ризики для українських заробітчан, за підтримки Федерації профспілок України впроваджувались програми «Еней», проект ЄС «Безпечні мости для робітників-мігрантів», спрямовані на створення законних каналів міграції, недопущення торгівлі жінками та експлуатації трудящих-мігрантів з України. Крім того, ФПУ уклала низку договорів з країнами Заходу та СНД, якими передбачені заходи щодо захисту прав трудових мігрантів.

Нагадаємо, Ірина Луценко за сприяння Міністерства соціальної політики та заступника міністра соціальної політики Наталі Федорович представили законопроект «Про внесення змін до статті 149 Кримінального кодексу України (щодо приведення у відповідність до міжнародних стандартів)», яким уточнюється та розширюється термін «торгівля людьми» та посилюється покарання за цей злочин. Зокрема, зміни додають до визначення експлуатації людини такі дії: примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у заняття жебрацтвом тощо.

Також зазначимо, що Україною була ратифікована Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, ухвалена у 2005 році.