Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Проект нового Трудового кодексу зібрав більше 2000 поправок

20 березня, 2017, 15:19

Проект нового Трудового кодексу готують до другого читання. Позаду 2 роки обговорень, за цей час, до проекту було внесено 2160 поправок. Своє бачення нового трудового законодавства висловили і представники профспілок.

14 березня було проведено узгоджувальну нараду сторін соціального діалогу, на якій було розглянуто низку пропозицій від профспілок, роботодавців та Міністерства соціальної політики України. Так, за наполяганням Голови ФПУ Григорія Осового, підтримано істотну поправку, а саме:

внесено додаткове право працівника відмовитися від виконання роботи у зв’язку з невиплатою заробітної плати в установлений строк або не у повному розмірі. Отже при затримці зарплати на строк понад 7 календарних днів, працівник має право, попередивши про це роботодавця у письмовій формі, припинити тимчасово виконання роботи на весь період до виплати затриманої суми.

У цьому випадку він звільняється від обов’язку виконувати свою трудову функцію, і має право бути відсутнім в свій робочий час на робочому місці. Робітник зобов’язаний приступити до роботи наступного дня, як тільки йому буде виплачено затриману заробітну плату. Під час такої затримки роботи роботодавець виплачує робітнику компенсацію у розмірі середньоденної заробітної плати за кожний день припинення роботи.

Профспілкові об’єднання та Федерація профспілок України ще раз проведуть детальну експертну оцінку проекту, обговорення з профспілковим активом на предмет реалізації через народних депутатів поправок, які не знайшли підтримки двох інших сторін діалогу.

Проте, підтримку знайшли інші правки, які, в разі прийняття радою, можуть суттєво зменшити права трудящих. Наприклад, вирішили виключити норму про вимогу виплатити заробітну плату померлого працівника його спадкоємцям, хоча в першій редакції спадкоємці мали право на чесно зароблені родичем кошти, та компенсаційні виплати.

Також, профспілки зазначають, під час розгляду правок, враховано не всі рекомендації Міжнародної організації праці. Взагалі, експерти погоджуються, розгляд документу Верховної Радою буде непростим. Адже багатьом з депутатів все ж таки доведеться визначитись – вони народні обранці, що покликані захищати людей, чи роботодавці, які дбають про свої інтереси.