Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Профспілка «Південмашу» пікетує Мін’юст

31 травня, 2017, 13:47

Сьогодні зранку кілька сотень працівників держпідприємства «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» («Південмаш», Дніпро) почали пікетувати вхід в будівлю Міністерства юстиції, вимагаючи від департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту зняти арешт рахунків підприємства. Зокрема, як заявив Голова профкому «Південмашу» Валерій Васильєв, арешт рахунків підприємства триває два місяці і загрожує зривом міжнародних контрактів «Південмашу» на випуск ракет-носіїв «Зеніт» для програми «Морський старт» і «Наземний старт».

“Нас підтискають терміни виконання контрактів, але ми не можемо нічого зробити, тому що арештовані рахунки. Співробітники два місяці не отримують зарплату.» – зауважує Валерій Васильєв.

Голова профспілки розповідає, що «Південмаш» виграв усі суди і довів, що виконавча служба не мала права заарештовувати розрахункові рахунки. А коли суд виніс остаточне рішення 16 травня, керівник департаменту виконавчої служби відмовився його виконувати, не пояснюючи причину. Учасники пікету заявляють, що неодноразово намагалися зв’язатися з департаментом виконавчої служби Мін’юсту і надсилали йому 23 травня колективне звернення заводу з вимогою розблокувати рахунки «Південмашу».

«Заступник директора намагався вийти на рівень міністерства, але безрезультатно. Тому ми вирішили розпочати акцію протесту та вимагаємо зустрічі з міністром, негайного зняття арешту з рахунків і негайного звільнення начальника департаменту, який заарештував рахунки «Південмашу» і відмовляється виконувати рішення суду, де сказано, що його дії незаконні. Це нонсенс, що структура, яка зобов’язана дивитися за виконанням норм законодавства, сама грубо порушує закони України. Ймовірно, хто цим усім керує, комусь вигідно, щоб «Південмаш» зупинився і більше не працював.» – заявив Валерій Васильєв .

Раніше департамент державної виконавчої служби Мін’юсту мотивував арешт всіх рахунків «Південмашу» необхідністю виконати рішення суду про стягнення з заводу 400 млн грн заборгованості за електроенергію перед компанією ДТЕК, яка утворилася за 2014-2016 роки. Однак на підприємстві заявляють, що заборгованість заводу перед ДТЕК була погашена в кінці 2016 року за рахунок бюджету, в рамках заходів з підтримки космічної галузі України. Разом з тим, залишився несписанним борг щодо судового збору в сумі 31,9 млн гривень (10% від суми претензій ДТЕК до «Південмашу»). Цю суму департамент державної виконавчої служби вирішив стягнути з підприємства і з цією метою наклав арешт на рахунки підприємства.